The Ministry of Reintegration did not have enough 10 months to develop an application form by which prisoners and their relatives can apply for state assistance
Share:

Десять місяців тому Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей".

19 листопада 2022 року закон набрав чинності, а разом із ним постанова КМ України «Деякі питання виконання Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" від 15.11.2022 р. N 1281. Постановою затверджено “Положення про Комісію з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України”, “Порядок призначення та виплати допомоги”.

Ці документи розробляло Мінреінтеграції. Воно ж і заклало у них положення, що громадяни мусять звертатись до міністерства тільки із заявами за формою, встановленою Мінреінтеграції. При цьому самі форми, за якими українці, що пережили полон можуть звертатися за допомогою, відсутні.

У демократичних країнах має діяти принцип належного урядування, який передбачає, що державні органи у разі коли йдеться про питання загального інтересу повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб. Також на державні органи покладено обов’язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають інтереси громадян.

Закликаємо Мінреінтеграції якнайшвидше припинити свою бездіяльність, підготувати та оприлюднити форми заяв, за якими українці, постраждалі від російської агресії могли б реалізувати свої права на допомогу від держави.

No items found.

Latest news