Аділов Білял Абдурахманович

Дата народження: 27. 05. 1970

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська II група

Дата арешту: 27. 03. 2019

Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5

Статус: Засуджений на 14 років (12 травня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г. Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Білял Аділов ‒ релігійний діяч, місцевий імам. Під час перших арештів на півострові він був одним із тих, хто відвідував судові засідання, їздив до російського Ростова-на-Дону, де відбувалася частина з них.

27 березня 2019 року російські силовики провели в анексованому Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів. Того дня затримали 23 людини ‒ всі вони згодом були заарештовані. Серед них опинився імам Білял Аділов, якого звинуватили за частиною 2 статті 205.5 КК Росії ‒ «участь у діяльності терористичної організації».

Біляв Аділов, Ізет Абдуллаєв та Владлен Абдулкадиров. Фото: «Кримська солідарність»

За два роки до арешту 2017 року Біляла затримували правоохоронці прямо біля будівлі Верховного суду Криму, згодом активісти знайшли його у будівлі кримського управління Слідчого комітету. Тоді Аділова звинуватили у застосуванні насильства щодо представника влади через відео, яке виявилося у слідчих. На ньому видно, як Аділов сперечається зі співробітниками ОМОНу через обшук в іншого кримського татарина. Цю суперечку кваліфікували як образу співробітника поліції та порушили кримінальну справу, але переслідування завершилося штрафом.

12 травня 2022 року Південний окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону виніс обвинувальний вирок щодо кримського політв’язня Біляла Аділова, засудивши його до 14 років колонії з першими 5 роками у в’язниці та обмеженням волі на 1 рік та 6 місяців.