Абдулкадиров Владлен Васильович

Дата народження: 28. 12. 1979
Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська II група
Дата арешту: 27. 03. 2019
Стаття КК РФ:
2 ч. ст. 205; ч. 1 ст. 30; ст. 278
Статус: Засуджений на 12 років (12 травня 2022 р.)
Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Абдулкадиров Владлен народився 28 грудня 1979 року в сім'ї робітників, у м. Наманган, Узбекистан. Після школи закінчив комп'ютерні курси.

Повернувшись до Криму 2001 року, отримав українське громадянство, а у 2014 році — примусове російське.

З 2004 по 2015 рік працював завідувачем складу компанії продуктів «MARS» та «Будівельна компанія». Останні кілька років займався ремонтом мобільних телефонів.

У 2009 році одружився. Молода сім'я має 3 неповнолітніх дочок.

З 2016 року Владлен почав брати активну участь у житті свого народу. Проживаючи в с. Строганівка, він з односельцями домігся того, щоб у районі було встановлено дитячий майданчик, будівництво якого не встигли закінчити через арешт.

Також Владлен зробив великий внесок організацію та проведення дитячих та мусульманських свят. Брав активну участь у доброустрої села, допомагав сім'ям бранців. Відвідував суди над земляками, займався передачами до СІЗО, допомагав з поїздками до Ростова-на-Дону дружинам та рідним політв'язнів.

12 травня 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону в особі головуючого судді Різвана Зубаїрова виніс обвинувальне рішення проти Владлена Абдулкадирова, засудивши його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими 5 роками у в'язниці.

«Шість хвилин судді знадобилося для оголошення вироку. Мова була ледь чутна. З вироку мало хто взагалі щось зрозумів, ми стояли здивовані й дивилися один на одного. Після цього Зубаїров оголосив, що суд закінчено. Пристави одразу почали нас виправдовувати із зали», — розповіла дружина Владлена Абдулкадирова, Гулізар. Про призначені судом терміни ув'язнення родичі підсудних дізналися лише на вулиці від адвоката. Тут на них чекали решта кримських татар, яких на засідання не пустили.

В ув'язненні стан здоров'я Владлена погіршується. Від неналежного харчування страждає печінка, погіршується зір, почали турбувати нирки.

Тофік Абдулгазієв та Владлен Абдулкадиров. Фото: «Кримська солідарність»

Дружина Владлена Абдулкадирова — Гулізар — вважає, що звинувачення та стаття — формальність, насправді ж спецслужби дратував їхній активізм та підтримка раніше заарештованих політв'язнів. Чоловік, за її словами, майже весь вільний час приділяв цій діяльності.

«Вони всі були активістами «Кримської солідарності», але й переконань своїх релігійних ніколи не приховували. Кидаючи усі свої справи йшли до будинків, де відбувалися неправомірні обшуки, аби підтримати сім'ї затриманих, показати згуртованість. Тому і до наших будинків прийшов народ 27 березня 2019 року. Вони робили передачі в СІЗО нашим співвітчизникам, на яких обмовили. Сьогодні ці передачі роблять ним. Вони відвідували судові процеси, долаючи сотні кілометрів, щоб підтримати своїх одновірців, які сьогодні під судами підтримують їх. Ось за цю активність із 2014 року затримують, за участь на судах та обшуках. Активні люди не завгодні у цій державі», — каже Гулізар Абдулкадирова.