Абдуллаєв Ізет Мустафайович

Дата народження: 22. 10. 1986

Справа: Хізб ут-Тахрір.Сімферопольська II група

Дата арешту: 27. 03. 2019

Стаття КК РФ: 2 ч. ст. 205.5

Статус: Засуджений на 12 років (12 травня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Ізет народився 22 жовтня 1986 року в сім'ї робітників у м. Тойтепа Середньочірчикського району Ташкентської області, Узбекистан. Ізет також має старшого брата.

У вісім років пішов до 1-го класу середньої школи №48 у м. Тойтеп. 1994 року разом із сім'єю переїхав до Криму, де продовжив навчання у Чернівській середній загальноосвітній школі Первомайського району. Закінчив 11 класів.

У 2004 році вступив до Сімферопольського професійно-технічного будівельного училища,через рік отримав диплом за спеціальністю газоелектрозварювальника. Працював зафахом.

Згодом влаштувався в організацію торгівлі з продажу автозапчастин. Спочатку працював вантажником, потім був призначений завідувачем складу. До роботи ставився відповідально, чим і заслужив повагу та довіру колег. Працюючи в цій організації, Ізет не мав можливості відвідувати п'ятничні намази у мечеті, тому він звільнився за власним бажанням.

Після освоїв навички будівництва, працював у цій сфері. До арешту був реалізатором аксесуарів до мобільних телефонів.

У 2015 році одружився, має двох неповнолітніх доньок. Дочка Софія народилася вже після затримання батька.

З 2016 року Ізет Абдуллаєв почав брати активну участь у громадському житті народу та проведенні релігійних свят. Часто відвідував судові засідання політично мотивованих справ проти своїх земляків у Криму.

Ізет Абдуллаєв був заарештований за необґрунтованими звинуваченнями 27 березня 2019 року. У той день в мікрорайонах Кам'янка і Строганівка м. Сімферополь у будинках кримських татар мусульман пройшли наймасовіші обшуки в Криму з подальшим затриманням.

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону 12 травня 2022 року засудив Ізета Абдуллаєва до 12 років колонії суворого режиму з першими 5 роками у в'язниці та обмеження волі на 1 рік після звільнення.

Ізет Абдуллаєв на засіданні висловився про свободу слова в Росії та підміну поняття «тероризм».

«Всіх нас судять за інакодумство. Та й не лише нас, по всій Росії, йде боротьба з інакодумством. Сьогодні не залишилося жодного незалежного ЗМІ. Закрито правозахисний центр «Меморіал», який визнав нас політичними в'язнями. Свобода слова припиняється будь-яким способом. Нас хочуть переконати, що читання книг — це і є тероризм, а не вибухи, смерть, стрілянина. Нас намагаються в цьому переконати, тому що сьогодні такою є політика в Росії. Є політичне замовлення — всіх неугодних та незгодних під різним приводом садити у в'язницю», — виступав Абдуллаєв.

Зліва направо нижній ряд: Білял Аділов, Владлен Абдулкадиров, Ізет Абдуллаєв. Зліва направо верхній ряд: Меджит Абдурахманов та Тофік Абдулгазієв. Фото: «Кримська солідарність»