Засудженого у «справі кримських мусульман» Узеїра Абдуллаєва вивели із ШІЗО за рекомендацією лікаря
Поділитися:

Кримський мусульманин та майстер спорту з тхеквондо Узеїр Абдуллаєв на початку цього місяця вийшов із ШІЗО ВК №15 м. Салават, де провів 10 діб. Загалом політв'язень, що страждає на набуту ваду серця, пробув у штрафному ізоляторі понад 50 діб.

«19 квітня Узеїра помістили у ШІЗО на 10 діб за порушення — нібито він завісив рушником спальне місце. Ми всі розуміємо, що це тиск на мусульман, а рушник – це не фіранка, арештанти всі так сушать рушники», — повідомляла його мати Діляра Абдуллаєва на своїй Facebook-сторінці.

Мати політв'язня розповіла про те, що вона направила кілька скарг до різних інстанцій. Зокрема, вона звернулася до президента РФ з проханням про федеральну комісію для розслідування справи Узеїра та Теймура Абдуллаєвих. Звернулася до місцевої влади в Башкортостані, відправила офіційні звернення зі скаргами до відділу з прав людини в Уфі. У своїх листах Діляра просила терміново провести медогляд Узеїра і негайно надати допомогу лікарів.

Після 10 діб ШІЗО Узеїр зателефонував дружині та розповів, що у штрафному його відвідав лікар.

«Лікар сказав, що побоюється за здоров'я Узеїра, тому ШІЗО йому протипоказано і за його рекомендацією його вивели», — розповіла дружина Фера.

Вдень у штрафному ізоляторі спальне місце забирається, тому можна або сидіти на пригвинченій до підлоги табуретці, або стояти. 

«У мого чоловіка постійний набряк на стопі, йому не можна довго стояти — загострюється біль. Причину набряку встановити поки що не вдалося», — додала дружина Абдуллаєва.

Раніше Узеїр повідомляв, що йому зробили ЕКГ і лікар ВК №16 поставив діагноз — набуту ваду серця. Окрім цього, його турбував алергічний риніт.

Нагадаємо, рідних братів Узеїра та Теймура Абдуллаєвих заарештували у жовтні 2016 року разом із ще трьома кримськими татарами за причетність до діяльності ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії заборонена з 2003 року. Узеїр Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців ув'язнення, а його брат Теймур після перегляду вироку отримав 16 років та 6 місяців колонії. 

No items found.

Останні новини