Абдуллаєв Узеїр Рза огли

Дата народження: 30. 04. 1974

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська II група

Дата арешту: 12. 10. 2016

Стаття КК РФ: 1 ч. ст. 205.5

Статус: Засуджений на 12,5 років (18 червня 2019 р.)

Установа: ФКУ ИК-2 ГУФСИН России по Республике Башкортостан, 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават, станция Южный

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився 1974 року в Баку в родині кримської татарки та азербайджанця. У нього також є брат Теймур. Навчався у Суворовському військовому училищі. Потім почав професійно займатися східними єдиноборствами: карате, дзюдо й тхеквондо. З початку 90-х завойовував призові місця на різних чемпіонатах.

Стан затриманого в окупованому Криму Абдуллаєва поліпшився | РБК Украина

У 1996 році сім'я Абдуллаєва переїхала до Криму й влаштувалася в селі Строгонівка біля Сімферополя. Вищу освіту Узеїр здобув на юридичному факультеті сімферопольської філії Одеської юридичної академії. Але за фахом працювати не став, а почав тренерську кар'єру. В Криму Узеїр одружився. У нього з дружиною Ферою народилися четверо дітей. Він був правовірним мусульманином, їздив на прощу в Мекку.

На світанку 12 жовтня 2016 року у будинок Абдуллаєва увірвався загін спецпризначенців з обшуком. Узеїра заарештували разом з братом Теймуром та безпідставно звинуватили у зв'язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яку в Росії вважають терористичною.

Фігуранти справи «Першої Сімферопольської групи Хізб ут-Тахрір». Фото: «Кримська солідарність»

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ виніс вироки фігурантам сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір. Узеїра Абдуллаєва засудили до 13 років. 24 грудня 2019 року Верховний суд скоротив терміни ув'язнення фігурантам справи на 6 місяців.