Абдуллаєв Теймур Рза огли

Дата народження: 27. 05. 1975

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська ІI група

Дата арешту: 27. 05. 2016

Стаття КК РФ: 1 ч. ст. 205.5

Статус: Засуджений на 16,5 років

Установа: ФКУ ИК-2 ГУФСИН России по Республике Башкортостан, 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават, станция Южный

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Абдуллаєв Теймур Рза огли народився 27 травня 1975 року в місті Баку, Азербайджанська АРСР.

Теймур є онуком відомого в Азербайджані ректора академії лінгвістики сходознавства Абдуллаєва Іззета Гусєїновича. А також племінником відомого ректора інституту удосконалення лікарів із грудної хірургії, професора грудної хірургії Азербайджанської АРСР, Абдуллаєва Гейбата Ізетовича.

У 1987 році вступив до Бакинського військового Суворовського училища ім. Нахічеванського. Там виявив себе слухняним, відповідальним, виконавчим учнем. У 15 років навчався в автошколі від військкомату та отримав професійні права. В 1991 Теймур був прийнятий у навчально-виробничий цех учнем столяра в меблеву фабрику «Червоний жовтень». 1993 року вступив до Сімферопольського юридичного технікуму на спеціальність «Правознавство». Вже 1995 року Теймур отримав кваліфікацію «Юрист». Викладачі наполягали, щоб він залишився та продовжив навчання за спеціальністю «Адвокатура». Ще студентом брав участь у спортивних змаганнях з дзюдо, карате, тхеквондо. У 1995 р. навчався у Міжнародному центрі охоронців, після закінчення якого працював у СП «Схід» юристом у комерційній службі.

З 1997 Теймур був тренером-викладачем спортивної секції тхеквондо.  Теймур виховав дуже багато спортсменів. Теймур одружений, батько п'ятьох дітей.

Теймура затримали співробітники ФСБ під час обшуків у будинках кримських татар, що сповідують іслам. У Теймура були вилучені електронні носії та ісламська література.

18 червня 2019 року Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ виніс вироки фігурантам сімферопольської справи Хізб ут-Тахрір. Теймура Абдуллаєва засудилидо 17 років колонії суворого режиму з обмеженням волі на термін 1 рік і 6 місяців. 24 грудня 2019 року Верховний суд скоротив терміни ув'язнення фігурантам сімферопольської справи на 6 місяців.

У березні 2020 сім'ї стало відомо про те, що Теймур Абдуллаєв відправлений по етапу в ВК №2 у м. Салават, Башкортостан. Після прибуття його відразу відправили в штрафний ізолятор. У травні 2021 року адміністрація колонії продовжила термін перебування в ШІЗО Теймуру до 6 червня. Кримський татарин пов'язує це з відмовою від співпраці зі спецслужбами, які відвідували його вже на території колонії.

У травні 2021 Діляра Абдуллаєва, мати засуджених братів Теймура й Узеїра, заявила про критичний стан здоров'я синів через тиск в колонії.

Діляра Абдуллаєва на одиночному пікеті біля Офісу президента України в Києві
Діляра Абдуллаєва на одиночному пікеті біля Офісу президента України в Києві

Під час короткострокового побачення з Теймуром вона побачила сина змученим: одні шкіра та кістки, обличчя набрякле, а на сітківці ока видно безліч розірваних капілярів. Теймур переніс в колонії гіпертонічний криз і коронавірус.