Сейтосманов Енвер Казимович

Дата народження: 10. 11. 1986

Справа: Хізб ут-Тахрір

Дата арешту: 10. 05. 2018

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2

Статус: Засуджений на 17 років (5 грудня 2019 р.)

Установа: ФКУ ИК-16 ГУФСИН России по Республике Башкортостан, 453256, Россия, Республика Башкортостан, г. Салават

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився 10 листопада 1986 року. Жив в селі Тиловому Балаклавського району Севастополя.

Вранці 10 травня 2018 року в будинку в Енвера Сейтосманова і його брата Ернеса, а також в будинку їх матері в іншому селі, ФСБ провела обшук. Під час обшуку вилучили кілька книг, планшет і телефон. Брати були затримані й доставлені до відділу УФСБ. Ернес Сейтосманов був допитаний як свідок і відпущений, а Енвера затримали. Йому висунули обвинувачення в організації осередку ісламської партії «Хізб ут-Тахрір» в Севастополі.

Ця партія визнана терористичною організацією в Росії. Проте, згідно з матеріалами справи, засуджений не мав зброї, вибухівки, боєприпасів, не планував вчиняти терористичний акт і не закликав інших до здійснення терористичних дій. Відсутні будь-які докази, які свідчать про намагання повалення конституційного ладу Російської Федерації й захоплення влади.

Попри докази невинуватості, 5 грудня 2019 року рішенням Південного окружного військового суду Ростова-на-Дону Енвера засудили на 17 років колонії суворого режиму з обмеженням свободи на рік за «участь в діяльності терористичної організації».

Енвер Сейтосманов визнаний правозахисним центром «Меморіал» (Росія) політичним в'язнем.