Сейтосманов Ернест Казимович

Дата народження: 10. 11. 1986

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська ІІІ група

Дата арешту: 09. 02. 2022

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 1

Статус: Затриманий

Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г.Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Мешканець с. Тилове Балаклавського району м. Севастополь. Неодружений. 

Рано-вранці 9 березня 2022 р. в Криму співробітники ФСБ провели обшуки в будинках кримських татар і затримали кілька осіб за підозрою в причетності до ісламської партії Хізб ут-Тахрір. Свідки обшуків заявляють про підкинуту під час обшуків літературу, а в кількох адвокатів, координатора та громадянського журналіста об'єднання «Кримська солідарність» Правозахисне об'єднання активістів, адвокатів та родичів кримських політв'язнів під час обшуків було заблоковано телефони.

Співробітники ФСБ прийшли в Бахчисарайському, Сімферопольському, Білогірському районах. В останньому проживав Ернеса Сейтосманов — рідний брат засудженого на 17 років за звинуваченням у причетності до Хізб-ут-Тахрір Енвера Сейтосманова.

Ернеса Сейтосманова затримували й раніше. У травні 2021 року ФСБ проводила обшук у нього вдома, причому після цього він подавав скаргу на дії оперативників: він стверджував, що вдершись у будинок, вони почали його душити. Тоді його затримали, допитали, але відпустили, змусивши дати заяву про нерозголошення. Проте він не залишив Крим після цього. Сьогоднішній обшук — четвертий у його будинку під час анексії.

«У суді Ернес говорив, що обшуки у його будинку відбувалися протягом семи років. Якби він збирався ховатися, то давно б це зробив», — розповів після засідання адвокат Олексій Ладін. Він клопотав відправити Сейтосманова під домашній арешт, але суддя не погодився.

Ернес Сейтосманов заявив у суді, що знайдені оперативниками книги видання Хізб ут-Тахрір підкинули під матрац самі співробітники ФСБ. Адвокат Ладін подав клопотання слідчому провести дактилоскопічне дослідження, щоби перевірити наявність відбитків Сейтосманова на літературі.

«Їх не виявлять, книжки будуть чисті. Це доведе, що Сейтосманов їх не чіпав і вони не могли бути у його будинку», — вважає адвокат.

Судячи з матеріалів справи, слідство вважає Сейтосманова причетним до Севастопольської групи Хізб ут-Тахрір. Слідство нею йде з 2015 року.