Бекіров Ремзі Рустемович

Дата народження: 20. 02. 1985

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська II група

Дата арешту: 28. 03. 2019

Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5; ч. 1 ст. 30; ст. 278

Статус: Засуджений на 19 років (10 березня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Ремзі Бекіров народився 20 лютого 1985 року в Узбекистані, у місті Бекабад. Семирічним повернувся з батьками до Криму. Вступив на факультет історії Таврійського національного університету. Брав участь у багатьох конкурсах і олімпіадах з історії, займав призові місця. Закінчив курси екскурсовода, курси гри на гітарі. Ремзі ніколи не працював за фахом: зарплата вчителя виявилася мізерною, а після тимчасової окупації Криму Росією викладання «старої» історії стало геть неможливим. Натомість працював будівельником. 2011 року одружився з Халіде. У них троє дітей.

2015 року Ремзі став громадянським журналістом. Він знімав усі резонансні справи на півострові: справу Веджіє Кашка, обшук у Кам’янці, обшуки у справі Хізб ут-Тахрір.А ще він є автором ідеї про колективну допомогу родинам кримських політв'язнів. Після його заклику люди зібралися, щоб виручити родину Теймура Абдуллаєва: сам він опинився у в'язниці, а його дружина і п'ятеро дітей залишилася жити в одній кімнаті — тут і готували, і їли, і спали, і робили уроки. Решту приміщень добудувала група небайдужих кримських татар з усього Криму. Сам Ремзі жив в набагато гірших умовах. Але для нього було важливо не залишити друга в біді.

Ремзі Бекіров (ліворуч) та Різа Ізетов у Південному окружному військовому суді, 10 березня 2022 року. Фото: «Кримська солідарність»

«Ми знали, що рано чи пізно до нас прийдуть, – розповідає Халіде Бекірова, дружина Ремзі Бекірова. – Лягали спати одягненими. Я – у довгій сукні, часом навіть у хустці. Готували і дітей до того, що будь-якої ночі або ранку до нас можуть увірватися озброєні люди. Бо якщо ти активний, маєш чітку громадянську позицію, то від цього ніяк не уберегтися. Приходять навіть до тих, хто не проявляє жодної активності. У зоні ризику – всі».

На світанку 27 березня 2019 року силовики увірвалися не лише до оселі Бекірових. У цей день у Криму проходили наймасовіші обшуки у будинках кримських татар за останні роки. Слідчі дії проводили в селищах Кам’янка, Строганівка, Біле. Були залучені десятки співробітників ФСБ, ОМОНА, Росгвардії, місцевої поліції, ДПС. У цей день заарештували 20 кримських татар, їм висунули звинувачення у тероризмі. Наступного дня затримали ще трьох кримських татар, а згодом – ще двох. Усі 25 затриманих кримських мусульман є фігурантами так званої «другої сімферопольської групи у справі Хізб ут-Тахрір». Це – найбільший кримінальний процес над політв’язнями в окупованому Криму. Журналісту Ремзі Бекірову та ще чотирьом активістам інкримінують «організацію діяльності терористичної групи».

10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону виніс вирок Ремзі Бекірову: 19 років позбавлення волі з відбуванням перших 5 років в тюрмі, решту вироку у виправній колонії суворого режиму з обмеженням 1,5 року. Російська окупаційна влада звинуватила журналіста в «організації діяльності терористичної організації» і «підготовці до насильницького захоплення влади».