Звернення правозахисних організацій щодо необхідності вдосконалення процедури отримання щорічної державної грошової допомоги для осіб, які позбавлені волі внаслідок агресії проти України
Поділитися:
До Міністерства з питань реінтеграції  тимчасово окупованих територій України

Ми, представники організацій, що опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, та правозахисні організації звертаємося до вас з приводу реалізації особами, стосовно яких встановлено факт позбавлення  особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членам їхніх сімей, права на отримання щорічної державної грошової допомоги, передбаченої п. 3 Порядку призначення та виплати допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членам їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1281 від 15 листопада 2022 року.

До нас звертаються члени сімей громадян України, які були незаконно затримані та позбавлені свободи представниками окупаційних адміністрацій Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України або російськими військовими, працівниками органів держбезпеки РФ тощо, та які, навіть після визнання їхніх рідних позбавленими особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, не мають можливості отримати щорічну грошову допомогу внаслідок того, що часто самі знаходяться на тимчасово окупованих територіях України та не мають відповідних банківських рахунків в українських банках. Разом з тим, отримання щорічної допомоги – це зазвичай майже єдина можливість оплатити передачу речей та продуктів до місць несвободи, правову допомогу та інші витрати, зокрема підтримку дітей, які залишилися без батьків.

Ми вважаємо, що в умовах правового режиму воєнного стану для забезпечення прав сімей на отримання щорічної допомоги, передбаченої п. 3 Порядку призначення та виплати допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членам їх сімей, необхідно внести зміни до даного Порядку та встановити можливість виплати щорічної допомоги на банківський рахунок третіх осіб, котрі знаходяться на підконтрольній Уряду України території та які уповноважені на отримання коштів членами сім’ї особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії  проти України. Таку особу член родини визначає в заяві до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Враховуючи вищевикладене, просимо внести зміни до п. 3 Порядку призначення та виплати допомоги особам, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членам їх сімей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1281 та викласти його в наступній редакції: «3. Щорічна державна грошова допомога надається особі, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або членам її сім’ї під час перебування такої особи в місцях несвободи шляхом перерахування Мінреінтеграції коштів на їх особові рахунки, відкриті в банківських установах, у розмірі 100 тис. гривень. Особа, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, або члени її сім’ї можуть уповноважити у своїй заяві іншу особу на отримання щорічної державної грошової допомоги». 

Кримська правозахисна група
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Центр прав людини ZMINA
ГО «Докудейз»
ГО «КримСОС»
БФ «ВОСТОК SOS»
ГО «Донбас СОС»
ГО «Регіональний центр прав людини»
ГО «Громадський холдинг "ГРУПА ВПЛИВУ"»
БО БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез»
ГО Центр громадянської просвіти «Альменда»
ГС «Дім прав людини«Крим»
БО «Фонд милосердя та здоров'я»
ГО «Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля»

No items found.

Останні новини