Заява правозахисних організацій з приводу ненадання медичної допомоги незаконно ув’язненій громадянській журналістці Ірині Данилович
Поділитися:
22 березня 2023 року в окупованому Росією Криму оголосила сухе голодування громадянська журналістка Ірина Данилович через ненадання їй медичної допомоги. Напередодні журналістка знепритомніла під час перевезення її до «Феодосійського міського суду» для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи. 28 грудня 2022 року окупаційна влада засудила Ірину Данилович до семи років позбавлення волі й 50 тисяч рублів штрафу у сфабрикованій справі про «зберігання вибухових речовин».

Ірина Данилович – медсестра та громадянська активістка з Феодосії, співпрацювала з виданням «INжир media» та правозахисним проєктом «Кримський процес», захищала інтереси медпрацівників на півострові: увійшла до незалежної профспілки, багато писала про порушення їхніх прав, наприклад, про недоплати за роботу з ковідними пацієнтами.

Після викрадення 29 квітня 2022 року, ув’язнення та фабрикації кримінальної справи Ірина Данилович майже втратила слух, постійно відчуває головний біль, проблеми з координацією рухів і підозрює, що перенесла в ув'язненні як мінімум один мікроінсульт. Через це вона не в змозі закінчити знайомитися з матеріалами судових засідань, в яких раніше виявила кілька підробок та фальсифікацій. 

Данилович заявила, що намір суду завершити ознайомлення з матеріалами у терміновому порядку, без урахування її стану здоров'я, вона прирівнює до тортур. Журналістка вимагає припинити знущання, відмовилася знайомитися з матеріалами справи до одужання та офіційно оголосила сухе голодування.

За інформацією батька ув’язненої журналістки Броніслава Даниловича, адміністрація СІЗО оформила документи про те, що його доньку оглянув фахівець та що її стан здоров'я не перешкоджає участі в ознайомленні з матеріалами справи. 

Під час перевезення до «міського суду» Феодосії 21 березня 2023 року Ірина Данилович знепритомніла, але швидку допомогу їй не викликали. Також в грудні 2022 року під час дебатів у «суді» їй теж стало погано, проте медик невідкладної допомоги, який приїхав на виклик, сфальсифікував висновок, зазначивши, що Данилович добровільно відмовилася від госпіталізації.

Ми закликаємо негайно забезпечити госпіталізацію громадянської журналістки Ірини Данилович, яка вже п’ять місяців не отримує у слідчому ізоляторі жодної медичної допомоги. Весь цей час вона зазнає страждань та фізичного болю. Без термінового та комплексного лікування хвороба Данилович може призвести до смерті, як це вже сталося з кримськими політичними в’язнями Костянтином Ширінгом та Джемілем Гафаровим.

Ми вимагаємо звільнення незаконно засудженої журналістки Ірини Данилович та припинення політично мотивованого переслідування за її громадську та журналістську діяльність.

Центр прав людини ZMINA
Кримський процес
Правозахисний центр «Дія»
КримSOS
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля
Кримська правозахисна група
ПЛАТФОРМА ЗВІЛЬНЕННЯ ПОЛІТВ'ЯЗНІВ
Регіональний центр прав людини
Харківський інститут соціальних досліджень
Поступовий гурт франківців
Інститут масової інформації
Інститут миру і порозуміння
Національна спілка журналістів України
Ukrainian Legal Advisory Group
Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу
Дім прав людини «Крим»
Харківська правозахисна група
Центр громадянської просвіти «Альменда»

No items found.

Останні новини