Данилович Ірина Броніславівна


Дата народження: 06. 05. 1979

Справа: Незаконні дії із вибуховими речовинами

Дата арешту: 29. 04. 2022

Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 222.1

Статус: Затримана

Установа: СІЗО Сімферополя

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Народилася у м. Козяни Вітебської області Росії. Переїхала разом з сім'єю до Криму у 1983 року. Вступила до медичного інституту, закінчила наркологічний факультет. Через брак коштів перевелася на навчання до Сімферопольського медичного коледжу на фельдшерсько-акушерське відділення. 4 роки жила у Білгороді та працювала у адвокатурі. Ірина після повернення з Білгорода відновила українське громадянство та переїхала у Феодосію. Ірина брала активну участь у профспілковому русі, стала головою кримського відділення профспілки «Альянс Лікарів».

Ірину Данилович співробітники ФСБ викрали 29 квітня і до 7 травня утримували в підвалі ФСБ без жодного статусу та адвокатської допомоги. Її допитували на поліграфі, чинили психологічний тиск: обіцяли вивезти в ліс, до Маріуполя і годували один раз на день.

Згодом у сумці Данилович, яку в неї вилучили, «знайшли» вибухівку. 7 травня так званий «Київський райсуд» Сімферополя обрав їй запобіжний захід у вигляді взяття під варту строком на два місяці.

Наприкінці липня журналістка змогла передати, що в Сімферопольському СІЗО на неї продовжують чинити тиск співробітники ФСБ. Зокрема, їй завдали тілесних ушкоджень під час етапування до суду.

5 липня «суддя» Ольга Кузнецова продовжила термін утримання журналістки під вартою на два місяці, проігнорувавши те, що затримання Данилович відбулося на тиждень раніше за офіційно оформлені документи.

Журналістці загрожує до восьми років позбавлення волі та до 100 тисяч російських рублів штрафу.

У правозахисній організації Front Line Defenders вказали на тиск, що чинився на журналістку через її діяльність. Так, у грудні 2021 року в телеграм-каналі «Лис і ворона» з’явилася серія дискредитаційних публікацій, де Данилович таврували як «іноземну агентку».

На початку липня незаконний «Київський райсуд Сімферополя» продовжив журналістці та правозахисниці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 вересня. На судове засідання вільних слухачів і журналістів не пустили.

Наприкінці того ж місяця Ірина Данилович заявила про побиття та тиск із боку співробітників ФСБ РФ.