Політв’язень Сервер Мустафаєв не може здати першу сесію у виші — в колонії не дозволяють користуватися ноутбуком та проводити інтернет
Поділитися:

Незаконно засуджений на 14 років кримськотатарський правозахисник Сервер Мустафаєв заочно вступив на юридичний факультет. Проте розпочати своє дистанційне навчання не може — адміністрація колонії не віддає йому ноутбук, що родина передала бранцю майже рік тому. Представники установи пояснюють це тим, що для навчання та виходу в інтернет Серверу потрібно отримати ряд дозволів від вищих органів.

«Коли чоловік вступав, а я домовлялася з «Зонателеком» про надання послуг, знайшла ноутбук  — ми не здогадувалися, що все буде так складно. Тільки коли у Сервера вже почалося навчання та прийшов час здавати першу сесію дізналися про всі вимоги та бюрократичну тяганину. Не знаю, наскільки можна так вчитися, тому що вже 3-4 місяці ми боремося із цим», — розповіла Об'єднанню дружина бранця Майє.

Крім того, Майє розповіла про те, що у Сервера почалися проблеми зі колінами. Вона дізналася про це на початку березня, під час другого за 5 років побачення з чоловіком.

«Сервер молився, став на коліна та я почала чути дивний та дуже голосний хруст на все приміщення. Я ніколи не могла б подумати, що коліна можуть так хрустіти. Чоловік потім розповів, що це почалося, імовірно, від постійної сирості, відсутності нормального харчування та некомфортного сидіння під час роботи у швейному цеху. Також у нього впав зір та знайшли доброякісне утворення — ліпому. Лікарі порекомендували вирізати його, але Сервер побоюється це робити».

На побачення до Сервера поїхали його батьки, Майє та двоє дітей. Щоб дістатися колонії у Тамбовській області вони 20 годин проїхали потягом і подолали відстань 1500 кілометрів.

«Діти не могли дочекатися, вибігали до коридору і прислухалися до кожного звуку. Почувши знайомий голос, вибігли назустріч Серверу. Сервер їх обіймав і не міг повірити, що поряд з ним такі вже дорослі діти. Коли його забирали їм було 6 та 7 років», — каже дружина політв'язня.

Майє Мустафаєва із сином Юнусом та дочкою Джеміле. Фото: Сімейний архів

Сервер Мустафаєв розповів сім'ї про розпорядок дня: підйом о 6-й, сніданок і шикування, з 8:00 до 19:00 робота кравцем у темному необладнаному для такої кропіткої праці приміщенні. На обід та вечерю іноді буває свинина, від якої він відмовляється за релігійними переконаннями.

У Сервера важка стаття за тероризм, за якою адміністрація колонії регулярно та безпричинно намагається його запроторювати до ШІЗО. Він — єдиний кримський татарин у колонії, тож ні управління, ні інші в’язні не розуміють специфіку його політичної справи. За словами дружина, у тамбовській установі ніхто не розуміє, що засуджений за 205 статтею кримський татарин — це не терорист, а звичайна людина. Це багатодітний батько, мусульман, будівник або парикмахер з однією тільки особливістю — послідовною громадською позицією. 

Сервер Мустафаєв — координатор громадського об'єднання «Кримська солідарність» та займався висвітленням політично мотивованих справ. У 2018 р. після обшуку Сервера Мустафаєва заарештували й у 2020 р. засудили до 14 років позбавлення волі.

No items found.

Останні новини