Ялкабов Тимур Мумінович

Дата народження: 07. 09. 1980

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська III група

Дата арешту: 17. 02. 2021

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 1

Статус: Засуджений на 17 років (22 березня 2022 р.)

Установа: ФКУ Тюрьма-1, ФСИН России по Ульяновской области, Ульяновская область, г.Димитровград, ул. Калугина, 66. 433503

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився 7 вересня 1980 року у місті Самарканді в Узбекистані.

Навчався у ПТУ за спеціальністю «слюсар-механік». 2000 року після смерті мами Тимуру довелося виїхати на заробітки до Москви, де він працював слюсарем у ЖКГ.

2008 року хлопець переїхав до Криму і брався за будь-яку роботу: клеїв шпалери, клав кахель. Через деякий час познайомився зі своєю майбутньою дружиною Аліє, допомагав їй на ринку — торгував овочами та фруктами. У 2010 році вони побралися.

Коли ринок знесли, вони почали випікати торти та виставляти їх на продаж. У серпні 2020 року подружжя почало робити ремонт, але 17 лютого 2021 року о 4 годині ночі ФСБ постукало до їхніх дверей з обшуком, заарештувавши Тимура за звинуваченням у тероризмі (стаття 205.5 КК РФ). Вдома в нього залишилося п'ять неповнолітніх дітей.

22 березня 2022 року Південний окружний суд у Ростові-на-Дону засудив Тимура Ялкабова до 17 років позбавлення волі з відбуттям перших 4 років у в'язниці, решти — у колонії суворого режиму та обмеженням волі на 1 рік 6 місяців.

Після етапу у в'язницю Димитровграда із СІЗО Новочеркаська у грудні 2022 року кримського татарина систематично відправляли до ШІЗО. Там він провів три місяці — з 9 лютого 2023 року до 5 травня. Тимур Ялкабов страждає на хронічну астму, проте адміністрація російської в'язниці не вважала це за медичне протипоказання для приміщення в ШІЗО.

Через сильні болі в колінах він змушений здійснювати намаз сидячи.

«Ще дуже сильно почав турбувати псоріаз, схуд на 25 кілограмів», — розповіла дружина Тимура, Алія Ялкабова.

Алія Ялкабова звернулася до Уповноваженого з прав людини в Ульяновській області Сергія Люлькова зі скаргою на дії адміністрації колонії у Димитровграді. Причиною стали численні порушення щодо її чоловіка. Скаргу передали до прокуратури щодо нагляду за дотриманням законів у виправних установах в Ульянівській області. Однак жодних порушень у діях адміністрації в'язниці вона не виявила. Водночас під час перевірки встановили факт застосування фізичної сили щодо Тимура Ялкабова. Алія Ялкабова розповіла, що її чоловіка безпідставно поміщають у ШІЗО, вилучають особисті речі, принижують. Вона також відзначила невідповідні нормам якість харчування та умови утримання. Письмові скарги ув'язнених до суду адміністрація колонії не надіслала.