Якименко Володимир

Дата народження: -

Справа: Транспортування наркотиків

Дата арешту: 11. 06. 2017

Стаття КК РФ: ст. 229.1 ч. 4; ч. 3; ст. 30 ч. 5; ст. 228.1

Статус: Засуджений на 15,5 років

Установа: ФКУ ИК-4 УФСИН России по Саратовской области, 413724, Саратовская область, г. Пугачев, Карьер МВД

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Володимир Якименко — таксист та активіст Автомайдану із села Чаплинка в Херсонській області. Після 2014 року він займався волонтерською діяльністю та допомагав ЗСУ, а також вивозив кримчан, які залишали півострів після окупації. 11 червня 2017 року, коли Якименко вкотре перетинав кордон з АРК, його затримали російські силовики.

Під час тортур співробітники ФСБ пропонували чоловікові співпрацю та вимагали, щоб він розповів їм про військових і представників влади, які з ним фотографувались, розкрив розташування Збройних сил України на кордоні з Кримом та повідомив номери телефонів певних осіб.

Його звинуватили в транспортуванні наркотиків, які йому нібито підклав пасажир. Незаконний «суд» у Криму дав чоловіку 15 з половиною років колонії.

4 грудня 2019 року Омбудсменка з прав людини Денісова повідомила про порушення прав Якименка, а також про значне погіршення його стану здоров'я. Вона заявила, що українця під тиском змусили підписати відмову від повного медичного обстеження.

«За наявною інформацією, співробітники виправної установи застосовують до нього фізичне насильство, а саме — завдають ударів по нирках, виводять на вулицю при мінусовій температурі та змушують роздягатися догола, після чого починають проводити тривалий огляд особистих речей. Є факт про упереджене ставлення до нього через його громадянство», — заявила Денісова.

Крім того, дружині українського політв'язня адміністрація виправної колонії відмовила у прийнятті посилки з теплими речами та ліками для ув'язненого без пояснення причин.