Якименко Володимир Григорович

Дата народження: 04. 08. 1984

Справа: Транспортування наркотиків

Дата арешту: 11. 06. 2017

Стаття КК РФ: ст. 229.1 ч. 4; ч. 3; ст. 30 ч. 5; ст. 228.1

Статус: Засуджений на 15,5 років

Установа: ФКУ ИК-4 УФСИН России по Саратовской области, 413724, Саратовская область, г. Пугачев, Карьер МВД

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Володимир Якименко — таксист та активіст Автомайдану із села Чаплинка в Херсонській області. Після 2014 року він займався волонтерською діяльністю та допомагав ЗСУ, а також вивозив кримчан, які залишали півострів після окупації. 11 червня 2017 року, коли Якименко вкотре перетинав кордон з АРК, його затримали російські силовики.

Під час тортур співробітники ФСБ пропонували чоловікові співпрацю та вимагали, щоб він розповів їм про військових і представників влади, які з ним фотографувались, розкрив розташування Збройних сил України на кордоні з Кримом та повідомив номери телефонів певних осіб.

Його звинуватили в транспортуванні наркотиків, які йому нібито підклав пасажир. Незаконний «суд» у Криму дав чоловіку 15 з половиною років колонії.

4 грудня 2019 року Омбудсменка з прав людини Денісова повідомила про порушення прав Якименка, а також про значне погіршення його стану здоров'я. Вона заявила, що українця під тиском змусили підписати відмову від повного медичного обстеження.

«За наявною інформацією, співробітники виправної установи застосовують до нього фізичне насильство, а саме — завдають ударів по нирках, виводять на вулицю при мінусовій температурі та змушують роздягатися догола, після чого починають проводити тривалий огляд особистих речей. Є факт про упереджене ставлення до нього через його громадянство», — заявила Денісова.

Крім того, дружині українського політв'язня адміністрація виправної колонії відмовила у прийнятті посилки з теплими речами та ліками для ув'язненого без пояснення причин.

Володимир Якименко зазнає знущань з боку співробітників виправної колонії №4 російського міста Пугачов.

Бранця змушують шити форму для військових РФ за 12 рублів (майже 6 гривень) на місяць. За відмову чоловіка кілька разів відправляли на вахту. Забороняли телефонувати адвокату.

На знак протесту Володимир порізав собі вени. Кваліфікованої меддопомоги йому не надали, лише забинтували руку та відправили в ШІЗО. Невдовзі в чоловіка піднялася температура, але навіть елементарного — жарознижувальних ліків — він не отримав. Володимиру лише міняли скривавлені бинти й запроторювали назад до камери. І так упродовж майже тижня. Про це повідомила його дружина Альона.

Згодом медики взагалі відмовилися лікувати Володимира. Лише завдяки іншим вʼязням чоловік мав можливість дезінфікувати рану. Попри те, що рана почала загоюватися, в нього заніміли три пальці та частина руки біля запʼястя.