Темер'янов Вілен Фарідович

Дата народження: 16. 01. 1985

Справа: Хізб ут-Тахрір. Джанкойська група

Дата арешту: 17. 02. 2021

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2

Статус: Затриманий

Установа: -

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Вілен Темер'янов –  журналіст об'єднання «Кримська солідарність». Вдома він проживає з дружиною та трьома маленькими дітьми. У молодшого – 6-річного Халіда – тяжке захворювання серця. У Темер'янова оформлено опіку над сином через інвалідність. Участь у правозахисному русі Темер'янов поєднував із роботою на будівництві.

Російські силовики увірвалися в будинок Вілена 11 серпня 2022 року о 4-ій годині ранку. До оселі Темер’янових зайшли слідчий, фахівець із комп’ютерів, двоє свідків та ще п’ять невідомих людей в балаклавах. Обшук тривав кілька годин і закінчився близько 8-ої ранку. Люди у балаклавах дивилися, що є в шафах, диванах, переглядали документи. Дружина Ельмаз зазначає, що в будинку нічого не перевертали, не робили розгардіяшу: все переглядали по черзі. Перед обшуком зачитали постанову.

Обшук 11 серпня

Вілена Темер’янова звинувачують в участі у терористичні організації. Адвокат Марлен Халіков каже, що Вілен не визнає своєї провини й не згодний зі звинуваченням. Зараз у цій справі проводять слідчі дії.