Таїров Рустем Мансурович

Дата народження: 31. 01. 1970

Справа: Хізб ут-Тахрір. Севастопольська II група

Дата арешту: 17. 08. 2021

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2

Статус: Засуджений на 12 років (31 травня 2023 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г.Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

17 серпня у Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар-мусульман у Сімферопольському, Бахчисарайському районах Криму та у Балаклавському, Нахімовському районах Севастополя. За підсумками слідчих заходів було затримано п'ятьох осіб включно з Рустемом.

У травні 2022 Рустем перебув на лікуванні у Міжобласній туберкульозній лікарні №19 із невідомим діагнозом. Раніше Таїров неодноразово скаржився на проблеми зі слухом та просив надати йому слуховий апарат, щоб повноцінно брати участь у судовому процесі. З цієї причини у суді відклалося засідання у справі через неповний склад підсудних.

31 травня 2023 р. колегія Південного окружного військового суду у складі суддів Миколи Гулька, Тимура Машукова та голови — Сергія Горєлова оголосила вирок кримськотатарському активісту Рустему Таїрову: 12 років позбавлення волі з відбуванням перших 4 років у в’язниці та одним роком обмежень після звільнення. Після звільнення він має регулярно з’являтися в наглядові органи та не зможе залишати місце свого проживання, переміщатися між регіонами та змінювати роботу без дозволу незаконної “федеральної служби виконання покарань” в українському Криму.