Сулейманов Амет Рефатович

Дата народження: 25. 10. 1984

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІІ група

Дата арешту: 11. 03. 2020

Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5

Статус: Засуджений на 12 років (12 березня 2020 р.)

Установа: Домашній арешт

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Амет Сулейманов народився 25 жовтня 1984 року в Узбекистані. У 1991 році родина Сулейманових переїхала до Криму, оселившись в селі Холмовка Бахчисарайського району. Після закінчення школи вступив до медресе в Сімферополі. Навчався дуже добре, через що його запросили продовжити освітній процес в Туреччині. Але батьки прийняли рішення про відмову — в Амета виявили дуже серйозне захворювання серця. Після цього вступив до будівельного ліцею в Бахчисараї, здобув фах столяра. У 2005 році одружився. У Амета та його дружини Лілі четверо дітей. Впродовж десяти років працював продавцем-менеджером в магазині «МТС» в Бахчисараї. За цей час крамниця набула гарної репутації серед населення.

Дружина Аметова Ліля показує численні медичні довідки. Фото: Ґрати

Окрім роботи в магазині, був стрімером «Кримської солідарності». У жовтні 2017 року його затримали за те, що знімав на телефон дії представників російських спецслужб біля будинку іншого активіста Сейрана Салієва, де співробітники ФСБ проводили обшук. На Сулейманова відкрили адміністративну справу, призначили штраф 15 тисяч рублів.

11 березня 2020 року в будинку Амета провели обшук, активіста заарештували. Наступного дня Київський районний суд Сімферополя за клопотанням слідчого ФСБ відправив затриманого під домашній арешт. Це перше рішення про домашній арешт за справою Хізб ут-Тахріру в Криму. Причиною стала серцева хвороба Амета, і перебування в СІЗО — реальна загроза його життю. Амету інкримінують участь у діяльності терористичної організації (ч. 2 ст. 205.5 КК РФ).

Амет Сулейманов. Фото: Ґрати