Суф'янов Алім Нурітдіновіч

Дата народження: 16. 05. 1990

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська IV група

Дата арешту: 07. 07. 2020

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2; ст. 30 ч. 1; ст. 278

Статус: Затриманий

Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г. Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Алім Суф’янов – кримськотатарський активіст, який з початку тимчасової окупації Криму не зміг лишатися байдужим та зайняв активну громадську позицію. Він відвідував судові засідання в політично вмотивованих справах.

Травневі іменинники – бранці Кремля чекають на ваші листи | ZMINA

2012 року чоловік закінчив конструкторсько-технологічне бюро у сфері послуг «Крим-Сервіс». Наступного року відкрив приватне підприємство і до дня свого арешту пропрацював перукарем.

Алім – творча людина. Він добре малював і співав. Був одним з організаторів мусульманських свят, зокрема Курбану й Ораза-байраму. 2018 року чоловік одружився.

7 липня 2020 року його заарештували в селі Залізничне Бахчисарайського району під час масових обшуків ФСБ та Центру з протидії екстремізму в низці районів Криму. Представники правоохоронних органів РФ стверджують, що під час обшуків вони знайшли в його помешканні електронні носії та телефони, які підозрювані використовували під час «терористичної діяльності».

Арешт в Криму - двох кримських татар затримали до 9 вересня | РБК Украина

Росія звинувачує 31-річного активіста в причетності до забороненої в Росії та в Криму організації «Хізб ут-Тахрір», яка легально діє в Україні. На переконання кримських правозахисників, у політичних переслідуваннях російська влада використовує ярлики терористів, екстремістів, шпигунів та диверсантів, щоб світова спільнота вірила, що Росія веде в Криму боротьбу з терористами. Вони також вважають, що в такий спосіб Росія, зокрема, намагається легалізувати протиправну анексію півострова.

30 січня 2023 року прокурор Сергій Айдінов попросив суддю Південного окружного військового суду присудити 14 років Аліму Суф’янову в колонії суворого режиму з чотирма роками у в’язниці та роком обмеження волі.