Сизиков Олександр Васильович

Дата народження: 12. 10. 1984

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІV група

Дата арешту: 07. 07. 2020

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 1

Статус: Домашній арешт

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився у місті Сімферополь. Потім переїхав до села Тургенівка Бахчисарайського району, де прописаний до сьогодні.

Вступив до Севастопольського національного технічного університету, факультету ТАМПТ, напряму «автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології».

У 2006 році прийняв Іслам. У 2009 році потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої він повністю осліп. Олександр є інвалідом першої групи.

Одружений, має дитину від першого шлюбу.

Олександр Сізіков приходив на обшуки раніше заарештованих мусульман, також відвідував суди. Двічі виходив з одиничним пікетом на захист свого опікуна, мешканця Едема Смаїлова, заарештованого у травні 2016 року.

99907

Олександра було заарештовано за необґрунтованими звинуваченнями за підозрою у причетності до політичної партії «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», забороненої на території РФ та Криму.

Його включили до складу кримінальної справи «Хізб ут-Тахрір» бахчисарайської четвертої групи.

30 січня Сергій Айдінов попросив суддю Південного окружного військового суду в справі присудити 18 років ув’язнення для незрячого мусульманина Олександра Сизикова.

У дебатах прокурор послався на те, що ноутбук Сизикова мав програми, якими він керував за допомогою голосу. Насправді ж, підсудний користувався технікою за допомогою інших людей: на минулому засіданні він стверджував, що ноутбуком їм допомагав користуватися Костянтин Тумаревич. Цю людину захист вважає прихованим свідком ФСБ у багатьох справах Хізб ут-Тахрір. Їхнє спілкування відбувалось у 2015 році – Тумаревич активно та вільно користувався комп’ютером Сизикова якраз у момент спостереження за ним з боку спецслужб.

Політв'язня з інвалідністю першої групи по зору Олександра Сизикова госпіталізували в неврологічне відділення Бахчисарайської центральної районної лікарні. 15 березня Сизиков не зміг виступити на дебатах через погане самопочуття. Колегія перенесла слухання на 27 березня, однак здоров'я політв'язня за цей час лише погіршилося. Проблеми зі здоров'ям у Сизикова почалися після закритої черепно-мозкової травми, яку він отримав у 2008 році.

«Була температура, нежить, кашель. Перенесли, сподіваючись, що він одужає. Однак упродовж тижня йому стало гірше, з'явився сильний головний біль. На швидкій госпіталізували», - зазначила адвокат. Зазначається, що адвокат надала необхідні довідки про проходження підсудним стаціонарного лікування, однак «суд» ухвалив рішення доставити Сизикова на слухання.