Сизиков Олександр Васильович

Дата народження: 12. 10. 1984

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІV група

Дата арешту: 07. 07. 2020

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 1

Статус: Домашній арешт

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Народився у місті Сімферополь. Потім переїхав до села Тургенівка Бахчисарайського району, де прописаний до сьогодні.

Вступив до Севастопольського національного технічного університету, факультету ТАМПТ, напряму «автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології».

У 2006 році прийняв Іслам. У 2009 році потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої він повністю осліп. Олександр є інвалідом першої групи.

Одружений, має дитину від першого шлюбу.

Олександр Сізіков приходив на обшуки раніше заарештованих мусульман, також відвідував суди. Двічі виходив з одиничним пікетом на захист свого опікуна, мешканця Едема Смаїлова, заарештованого у травні 2016 року.

99907

Олександра було заарештовано за необґрунтованими звинуваченнями за підозрою у причетності до політичної партії «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», забороненої на території РФ та Криму.

Його включили до складу кримінальної справи «Хізб ут-Тахрір» бахчисарайської четвертої групи.

30 січня Сергій Айдінов попросив суддю Південного окружного військового суду в справі присудити 18 років ув’язнення для незрячого мусульманина Олександра Сизикова.

У дебатах прокурор послався на те, що ноутбук Сизикова мав програми, якими він керував за допомогою голосу. Насправді ж, підсудний користувався технікою за допомогою інших людей: на минулому засіданні він стверджував, що ноутбуком їм допомагав користуватися Костянтин Тумаревич. Цю людину захист вважає прихованим свідком ФСБ у багатьох справах Хізб ут-Тахрір. Їхнє спілкування відбувалось у 2015 році – Тумаревич активно та вільно користувався комп’ютером Сизикова якраз у момент спостереження за ним з боку спецслужб.