Шур Віктор Валентинович

Дата народження: 10. 03. 1957

Справа: Державна зрада

Дата арешту: 09. 12. 2014

Стаття КК РФ: ст. 275

Статус: Засуджений на 12 років (8 жовтня 2015 р.)

Установа: ФКУ ИК-1 УФСИН России по Брянской области Отряд-2, ул. Комарова, 30, Брянск, 241021, РФ

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Віктор Шур – син відомого українського колекціонера рідкісних ікон. Народився чоловік на території УРСР, але після розпаду Союзу зробив вибір на користь російського громадянства, що було зумовлене бізнесом, який він вів на території Росії. Проте в чоловіка був дозвіл на проживання в Україні, і донедавна він постійно мешкав у Чернігові, де й досі живе його родина. Пізніше, уже під час ув’язнення, йому надали українське громадянство.

2014 року Віктора затримали нібито за образу міліціонера і засудили до 15 діб арешту. Пізніше стало відомо, що його звинуватили в порушенні правил режимного об’єкта, але згодом перекваліфікували статтю на державну зраду.

Згідно з матеріалами справи, Шура затримали під час спроби зробити фотознімки закритого режимного об’єкта на території Брянської області РФ, який насправді є закритим аеродромом та був затоплений ще у 80-х роках. За деякими даними, станом на цей день на території аеродрому випасають рогату худобу. Віктор Шур визнав провину, що йому інкримінувалася, і був засуджений до 12 років колонії суворого режиму.