Сейтумеров Осман Шукрієвич

Дата народження: 04. 06. 1992

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІІ група

Дата арешту: 11. 03. 2020

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 1

Статус: Засуджений на 14 років (29 жовтня 2021 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився в Криму, у місті Бахчисарай, куди батьки зі старшим сином переїхали з Узбекистану 1989 року. Вступив до КІПУ на факультет «Експлуатації та ремонту міського транспорту». Неодружений.

У вільний час брав участь у житті народу, допомагав в організації та проведенні дитячих свят у Бахчисараї. Після того, як у Криму системно стали проходити обшуки, необґрунтовані арешти, суди, Осман почав підтримувати сім'ї політв'язнів, робив передачі, відвідував засідання.

Османа затримано в місті Бахчисарай. Того  дня у будинках кримських татар мусульман співробітники ФСБ Криму провели обшуки із подальшим затриманням п'ятьох осіб. Османа заарештували за необґрунтованими звинуваченнями у причетності до політичної партії «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі». Серед затриманих були його рідний дядько та старший брат – Рустем Сейтмеметов та Сейтумер Сейтумеров.

Рустем Сейтмеметов, Осман Сейтумеров, Сейтумер Сейтумеров (зліва направо) у Південному окружному військовому суді, 29 жовтня 2021 року. Фото: «Кримська солідарність»

29 жовтня 2021 р. Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок чотирьом кримським татарам – фігурантам бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір. Раніше правозахисний центр «Меморіал» визнав їх політв'язнями, проте російська влада з такою оцінкою не погоджується і наполягає на законності переслідування.

Османа Сейтумерова засудили до 14 років колонії суворого режиму. Суд визнав його винним за звинуваченням у «спробі насильницького захоплення влади» та «в участі в терористичній організації». Того ж дня під судом у Сімферополі російські силовики затримали понад 30 кримськотатарських активістів, які прийшли підтримати земляків.

Акція кримських татар біля Південного окружного військового суду у Ростові-на-Дону. Фото: «Кримська солідарність»