Сейтхалілов Рустем Наріманович

Дата народження: 18. 01. 1984

Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська IІ група

Дата арешту: 27. 03. 2019

Стаття КК РФ: ч.2 ст.205.5

Статус: Засуджений на 14 років (18 березня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Народився у м. Карші Кашкадар'їнської області Узбекистану.

1990 року сім'я Сейтхалілових повернулася до Криму. Поступивши до Кримського інженерно-педагогічного університету м. Сімферополь та отримав вищу освіту за кваліфікацією «Спеціаліст професійного навчання», інженер-педагог. Займався вивченням галузі сантехніки та електромонтажу, працював до арешту в цій сфері.

Подружжя, має 3 дітей.

Рустем — активіст «Кримської солідарності», завжди був поряд із сім'ями політв'язнів у Криму, відвідував суди, допомагав робити передачі єдиновірцям біля СІЗО, а також сприяв проведенню релігійних свят.

Рустема було арештовано за необґрунтованими звинуваченнями за підозрою у причетності до політичної партії «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», забороненої на території РФ та Криму, але вільно діючої в Україні та багатьох європейських країнах світу.

18 березня 2022 року суд у Ростові-на-Дону виніс вирок п'ятьом кримським татарам у справі. Рустем Сейтхалілов отримав 14 років колонії, з них 5 років в'язниці та обмеження свободи пересування на 1 рік.