Наріман Джелял Енверович


Дата народження: 27.04.1980

Справа: Диверсія у с. Перевальне

Дата арешту: 06.09.2021

Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 281

Статус: Засуджений на 17 років

Установа: ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по республике Крым и г. Севастополю, Бульвар Ленина 4, г. Симферополь, индекс 295051

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Народився 27 квітня 1980 року в Узбекистані, у місті Навої. Через чотири роки родина переїхала до Криму, в Джанкой. 2005 року закінчив Одеський національний університет за спеціальністю «Політологія». Працював ведучим на телеканалі «ATR», кореспондентом республіканської газети «Авдет» та викладав історію і правознавство у Сімферопольській міжнародній школі. Одружений, він та його дружина Левіза мають чотирьох дітей. У листопаді 2013 року, після обрання Рефата Чубарова головою Меджлісу, Джелял став одним із його заступників, очоливши інформаційно-аналітичний підрозділ організації. Впродовж останніх кількох років Джелял залишався найбільш високопоставленим діячем Меджлісу в Криму і фактичним лідером організації, інформуючи світові медіа про стан кримськотатарського народу в умовах тимчасової окупації.

Наприкінці серпня 2021 року Наріман був учасником міжнародного саміту Кримська платформа. Майже одразу після повернення додому його затримали: 3-4 вересня російські силовики провели у Криму серію обшуків. Джеляла та ще чотирьох кримських татар вивезли у невідомому напрямку. За добу з'ясувалося, що співробітники ФСБ утримували Нарімана у наручниках із мішком на голові, чинили психологічний тиск та поводились із ним особливо жорстоко. Згодом ФСБ РФ опублікувало заяву, що Джеляла підозрюють в причетності до вибуху на газопроводі, який стався 23 серпня 2021 року в селі Перевальному біля Сімферополя.

21 вересня 2022 року підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» оголосив вирок першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналісту та активісту Наріману Джелялу. Його засудили до 17 років позбавлення волі.