Кузьо Тарас Григорович

Дата народження: 19. 06. 1978

Справа: Переслідування Свідків Єгови

Дата арешту: 04. 03. 2021

Стаття КК РФ: ч. 1 282.3; ч. 1 282.2

Статус: Засуджений на 6,6 років (лютий 2023 р.)

Установа: СИЗО № 1 по Республике Крым и г. Севастополь

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд
Підтримати

Життєпис

Тарас народився 1978 року в Ялті у сім'ї інженерів. Все життя він провів у цьому кримському місті, закінчив школу із золотою медаллю. За професією менеджер-економіст також займається столярним виробництвом.Тарас любить спорт, особливо командні ігри: футбол, волейбол та баскетбол. У дитинстві Тарас читав Біблію, але усвідомлено прийшов до віри в Бога вже у дорослішому віці. Через свої миролюбні християнські переконання він попросив замінити військову службу на альтернативну громадянську, яку успішно пройшов з 2001 по 2003 рік, про що навіть згадувалося в місцевій газеті. 2008 року Тарас одружився з Дар'єю, викладачем за спеціальністю.

Мама і рідна сестра Тараса не поділяють його релігійні переконання, але щиро дивуються, чому мирну та добру людину звинувачують в екстремізмі.

У березні 2021 року Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти Тараса Кузьо з Ялти, батька двох неповнолітніх дітей, запідозривши його у фінансуванні діяльності екстремістської організації. Після серії обшуків у будинках віруючих Кузьо опинився в ІТТ. У липні того ж року кримінальну справу порушили проти його дружини, Дарії, а також Петра Жильцова, Сергія Люліна та Тадевоса Манукяна. Пізнішу справу Манукяна було виділено в окреме провадження. Люлін понад півроку провів у СІЗО, а потім понад 4 місяці під домашнім арештом. Петро Жильцов та Тарас Кузьо перебували під домашнім арештом 11 та 16 місяців відповідно. У березні 2022 року справа віруючих надійшла до суду. Прокурор запросив для них суворе покарання — від 3,5 до 7,5 років у колонії загального режиму. У лютому 2023 року суд засудив Тараса Кузьо до 6,5 років колонії, Петра Жильцова до 6 років та 1 місяця колонії, Сергія Люліна до 6 років позбавлення волі, а Дар'ю Кузьо – до 3 років умовного засудження.