Кузьо Тарас Григорович

Дата народження: 19. 06. 1978

Справа: Переслідування Свідків Єгови

Дата арешту: 04. 03. 2021

Стаття КК РФ: ч. 1 282.3; ч. 1 282.2

Статус: Засуджений на 6,6 років (лютий 2023 р.)

Установа: СИЗО № 1 по Республике Крым и г. Севастополь

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Тарас народився 1978 року в Ялті у сім'ї інженерів. Все життя він провів у цьому кримському місті, закінчив школу із золотою медаллю. За професією менеджер-економіст, також займався столярним виробництвом. Тарас любить спорт, особливо командні ігри: футбол, волейбол та баскетбол. У дитинстві Тарас читав Біблію, але усвідомлено прийшов до віри в Бога вже у дорослішому віці. Через свої миролюбні християнські переконання він попросив замінити військову службу на альтернативну громадянську, яку успішно пройшов з 2001 по 2003 рік, про що навіть згадувалося в місцевій газеті. 2008 року Тарас одружився з Дар'єю, викладачем за спеціальністю.

Мама і рідна сестра Тараса не поділяють його релігійні переконання, але щиро дивуються, чому мирну та добру людину звинувачують в екстремізмі.

У березні 2021 року Слідчий комітет порушив кримінальну справу проти Тараса Кузьо з Ялти, батька двох неповнолітніх дітей, запідозривши його у фінансуванні діяльності екстремістської організації. Після серії обшуків у будинках вірян Кузьо опинився в ІТТ. У липні того ж року кримінальну справу порушили проти його дружини, Дарії, а також Сергія Люліна. Тарас Кузьо перебував під домашнім арештом 16 місяців. У березні 2022 року справа вірян надійшла до суду.

У лютому 2023 року суд засудив Тараса Кузьо до 6,5 років колонії.