Яцкін Іван Григорович

Дата народження: 22. 10. 1978

Справа: Державна зрада

Дата арешту: 16. 10. 2019

Стаття КК РФ: ст. 275

Статус: Засуджений на 11 років (21 травня 2020 р.)

Установа: Исправительная колония строгого режима N44 г. Белово

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Іван Яцкін – громадянин України, котрий народився у Криму й обіймав активну й відверту українську позицію. Його затримали у жовтні 2019 року в Сімферополі.

21 травня 2021 року у «Верховному суді Криму» оголосили вирок Івану Яцкіну, котрий звинувачувався за статтею 275 КК РФ «Державна зрада». Засідання відбулося в закритому режимі, на оприлюднення не допустили мати підсудного та його дружину. Судова колегія після перебування в нарадчій кімнаті визнала Івана Яцкіна винним і засудила кримчанина до 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, з обмеженням волі терміном в один рік. Увесь судовий процес за цією справою відбувався в закритому режимі, до того ж захисник не коментував перебіг розгляду, підписавши зобов’язання про нерозголошення.

У липні 2021 політв’язень Владислав Єсипенко зустрів Івана Яцкіна в СІЗО Сімферополя. За інформацією Єсипенка, Яцкіну в Лефортово давали психотропні препарати, через що він не пам’ятає час перебування в СІЗО Лефортово. Крім того, за словами Єсипенка, в Яцкіна були проморожені пальці на ногах, оскільки взимку на прогулянки його «виганяли лише в капцях».

Микола Полозов: Немає підстав сподіватися, що російські суди визнають  невинним людину, яка нічого не робив | РБК Украина
Микола Полозов

Адвокат Микола Полозов після цього зустрівся з Яцкіним у СІЗО й повідомив, що співробітники СІЗО навмисно створюють неприйнятні умови утримання Яцкіна й не надають йому меддопомогу. Потерпаючи від хронічного захворювання нижніх кінцівок, він не лише не отримував в російських в’язницях необхідного лікування за більше ніж два роки перебування там, але навіть належний медичний огляд щодо нього не проводився.

На початку листопаду Івана Яцкіна етапували з Криму для відбування покарання за вироком «Верховного суду» до Кемеровської області.