Кіяшко Ігор Петрович

Дата народження: 07. 05. 1976

Справа: Шпигунство

Дата арешту: 10. 04. 2018

Стаття КК РФ: ст. 276

Статус: Засуджений на 8 років (26 грудня 2018 р.)

Установа: ФКУ ИК-3 ГУФСИН России по Иркутской области ; Адрес. 664019 г. Иркутск, ул. Писарева, 13

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Жителя Лубен Полтавської області, юриста Ігоря Кияшка затримали 10 квітня у Нижньому Новгороді, коли той приїхав туди по ліки для свого сина. У цьому російському місті розташований фармацевтичний завод, який випускає потрібний препарат.

«Звичайно, його били при затриманні. Потім йому два-три рази щотижня вдягали мішок на голову і кудись вивозили, де також сильно били. Били так, що він втрачав свідомість, але його обливали водою і знову били, – розповідає дружина політв’язня. – Ще йому робили так званий «стакан», це, як я розумію, така залізна «шапка», в якій складно дихати й неможливо рухатися, бо вона дуже вузька. І ти цілий день змушений стояти у цій «шапці». Ігор – високий, широкоплечий, йому було дуже важко витримувати все це. У нього гіпертонія, а у в’язниці йому поставили ще діагноз – тромбофлебіт, такого в нього не було, це знущання і побиття дали так великі ускладнення».

Ігор Кіяшко з сином
Ігор Кіяшко з сином

Російський адвокат Кияшка Євген Губін розповів, що спочатку його підопічному оголосили про підозру в підготовці контрабанди з Росії обладнання, що може бути використане для військової техніки, а потім також – у шпигунстві. За словами Губіна, Кияшко спочатку зізнався у підготовці до першого злочину, але звинувачення у шпигунстві категорично заперечує.

Нижньогородський обласний суд у Росії засудив громадянина України Ігоря Кияшка до восьми років колонії суворого режиму, повідомляють російські ЗМІ.

Кияшка визнали винним у «шпигунстві й спробі контрабанди частин двигуна військового літака». Суд проходив у закритому режимі через нібито наявність у матеріалах справи документів, що містять військову таємницю.

З 2018 р. Ігор Кіяшко відбував незаконне покарання у колонії №11 Нижегородської області, поки у грудні 2022 року його не етапували на 5 000 км вглиб РФ – до ВК №3 м. Іркутськ. Переселення привело до виснаження та загострення хронічного тромбофлебіту – весною він пережив тривали судоми обох кінцівок. Медичне обстеження та допомога бранцю не надавалася.