Ібраїмов Арсен Рустемович

Дата народження: 18. 12. 1988

Справа: Батальйон ім. Н. Челебіджихана

Дата арешту: 06. 06. 2022

Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 208

Статус: Засуджений на 10 років (25 серпня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по республике Крым и г. Севастополю, Бульвар Ленина 4, г. Симферополь, индекс 295051

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Арсена Ібраїмова затримали 6 квітня 2022 року співробітники ФСБ на в'їзді до анексованого Криму. Російська влада звинуватила його в участі в діяльності кримськотатарського добровольчого батальйону ім. Номана Челебіджіхана, визнаного у Росії терористичною організацією. Ібраїмов свій зв'язок із батальйоном заперечує і своєї «вини» не визнав. У ФСБ заявили, що буцімто «чоловік 1988 року народження брав активну участь у продуктовій і енергетичній блокаді Кримського півострова, а також в антиросійських акціях».

Правозахисна організація «КримSOS» стверджує, що до нього застосовувалися тортури.

Підконтрольний Росії Київський районний суд 25 серпня 2022 року засудив Арсена Ібраїмова до 10 років колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в'язниці. Пізніше, 6 грудня 2022 року, підконтрольний Росії Верховний суд Криму розглянув апеляційну скаргу захисника та залишив її без задоволення. Наразі на нього чекає етапування до сусідньої з Кримом Росії для відбування покарання.

«Умови у СІЗО дуже складні. Отримати нормальну медичну допомогу практично неможливо. Добре, якщо рідні мають змогу передати необхідні ліки. Домогтися діагностики дуже складно. На хворих реагують, коли вони вже у критичному стані. До спецблоку, де я утримуюсь, і муха не залетить. Ми дуже щільно відрізані від зовнішнього світу. Усі дії здійснюються лише у присутності чергового інспектора, що призводить до додаткового психологічного тиску.

Я 9 місяців не бачив, не чув батька, який лишився вдома і пережив окупацію. Давно не бачив дружину, з якою навіть не встиг розписатися, бо прийшли «рятівники» та обірвали наше сімейне життя. Мати змушена жити в Криму в рідних, щоб бути поряд зі мною, робити передачі, мати можливість прийти на побачення та розповісти, як там «зовні». Мої рідні борються за мене, але їм потрібна допомога усієї моєї країни» — розповів Арсен Ібраїмов у своєму інтерв'ю «Крым. Реалии».

Ібраімов не був активістом, не брав участі в кримськотатарських акціях та спростовує всі інкриміновані звинувачення.