Ібрагімов Тимур Ізетович

Дата народження: 26. 01. 1985

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІ група

Дата арешту: 11. 10. 2017

Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5

Статус: Засуджений на 17 років (16 вересня 2020 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Тимур Ібрагімов народився 26 січня 1985 року в Узбекистані, у місті Янгіюль. Шестирічним разом із родиною повернувся в Крим. Тимур вступив у виш на факультет філології іноземних мов. Під час навчання підпрацьовував у кафе. З 2007 року ремонтував і продавав комп’ютерну й телефонну техніку. Почав власну справу. У листопаді 2008 року Тимур одружився з Ділярою. У них четверо дітей — двоє синів і двоє дочок. Його батька вбив невідомий, коли Тимурові було десять років.

Дружина Діляра читає Коран, такий самий Тимур має в СІЗО. Фото: Олександра Єфименко.

Тому надалі Тимур активно допомагав малозабезпеченим сім’ям і тим, хто залишився без годувальника. 2014 року Тимур став громадянським журналістом. Завдяки його матеріалам українські телеканали змогли показати, що відбувається в Криму після спроби анексії Росією. 2 жовтня 2017 року в будинок Тимура Ібрагімова прийшли представники російських спецслужб. Після обшуку Тимура затримали за обвинуваченням у «тероризмі».

Дружина та діти Тимура. Фото: Олександра Єфименко

16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Тимура Ібрагімова до 17 років позбавлення волі. Наразі Тимур знаходиться в СІЗО-3 російського міста Новочеркаська, очікуючи на розгляд апеляції.

Попри перебування в спецблоці — це приміщення 2×2 метри — ніколи не скаржиться ані на умови, ані на стан здоров'я, хоча має інвалідність (у Тимура бачить лише одне око).