Ібрагімов Ісмет Таїрович

Дата народження: 25. 01. 1988

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІ група

Дата арешту: 07. 07. 2020

Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 205.5; ч. 1 ст. 30; ст. 278

Статус: Засуджений на 19 років (8 липня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився у селищі Саук-Дере Краснодарського краю. У 1989 році його родина переїхала до Криму. Після школи вступив на перукаря до професійного училища №38 міста Сімферополя. У 2007 році був прийнятий на роботу в ТОВ «Різнобут» у Судаку.

Одружений, має 3 дітей.

До арешту Ісмет зі своєю родиною проживав у дачному масиві на околицях Сімферополя. За сімейними обставинами він не міг влаштуватися на постійну роботу, тому довелося освоювати будівельні роботи.

Ісмета звинувачують у причетності до діяльності ісламської політичної партії «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України та більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств. За висновками слідства, він вів ісламську пропаганду серед мирного населення, розповсюджував антиросійські настрої, «шукав прихильників та формував тенденційне мислення у населення Криму».

При цьому з матеріалів справи зрозуміло, що обвинувачений не мав зброї, вибухівки, боєприпасів і не планував терористичних актів.

Ибрагимов Исмет | Политзаключенные | Крымская солидарность
Ісмет на суді

8 липня 2022 р. Ісмету Ібрагімову суд призначив 19 років позбавлення волі. Перші 5 років він проведе у в'язниці, а решту терміну – у виправній колонії суворого режиму. Після закінчення відбування покарання протягом 2 років для Ісмета Ібрагімова діятимуть обмеження: не виїжджати за межі муніципалітету, не змінювати місце проживання, роботи, відзначатись у наглядових органів двічі на місяць.