Хайретдінов Сейран Нурієвич

Дата народження: 03. 10. 1986

Справа: Хізб ут-Тахрір

Дата арешту: 07. 07. 2020

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2

Статус: Затриманий

Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г.Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився в місті Касанса Наманганської області.

1989 року родина Хайрединових повернулася до Криму.

Вступив до професійно-технічного училища «Бахчисарайський професійний будівельний ліцей»і, отримав спеціальність – слюсар з ремонту автомобілів, а також водій автотранспортних засобів.

За фахом не працював. Після навчання, аж до свого арешту, працював разом із батьком на будівництві.

Одружений, має 3 дитини.
Сейран брав активну участь у суспільному житті свого народу, допомагав в організації свят для дітей.

Його, як і п’ятьох інших кримських татар, затримали 7 липня 2020 року під час масових обшуків в різних районах Криму. Окупанти активно поширювали інформацію, що в ході обшуків у затриманих 7 липня було знайдено засоби зв’язку та електронні носії, які нібито використовувалися затриманими в терористичній діяльності. Сейрана підозрюють в причетності до забороненої в Росії «Хізб ут-Тахрір».

27 травня 2023 року Сейран Хайредінов поскаржився на те, що не може за станом здоров'я брати участь у суді, де розглядали апеляційну скаргу на продовження терміну тримання під вартою. Сейран Хайредінов заявив клопотання про перенесення слухання, проте суд його не задовольнив. Кримському татарину викликали тюремного лікаря із СІЗО Ростова-на-Дону. Медик вважав, що ув'язнений може брати участь у засіданні, попри температуру та висипання.

Сейрана Хайредінова на тиждень госпіталізували до Міжобласної туберкульозної лікарні в Ростові-на-Дону в критичному стані — з невідомим йому шкірним висипом по всьому тілу та температурою. Про це повідомила його дружина Зарема Хайредінова.

«21 травня він зауважив, що на правому боці, у районі печінки, з'явилося близько 15-20 дрібних червоних прищів. Наступного дня вони почали розповзатися, їх побільшало. Вони почали дуже сильно свербіти. Піднялася температура та протрималася цілий день. Ще через добу прищі з'явилися на боках та спині, вони почали розширюватись та зливатися. Сверблячка не давала йому спокою. Він не міг спати, їсти», — розповіла дружина політв'язня.

Його оглянули у медичній частині СІЗО, але госпіталізували до лікарні не одразу. Спочатку його відвезли на первинний огляд та повернули до ізолятора.

«Став як ящірка, темно-червоного кольору, це був уже не висип, а вигляд суцільного опіку», — описала стан чоловіка Зарема. Хайредінова змусили брати участь у судовому засіданні з відеозв'язку із СІЗО і лише потім відвезли до лікарні на кілька днів.

Політв'язень розповів через адвоката, що лікар-дерматолог оглянув його і «без жодних аналізів і зіскрібків» поставив діагноз — пітіріаз (рідкісне хронічне захворювання шкіри). Кримського татарина помістили в одну камеру з іншим ув'язненим, у якого діагностували кілька небезпечних захворювань – ВІЛ-інфекцію та гепатит С.

Зарема Хайредінова повідомила, що на тлі перенесеного захворювання та неналежного догляду в СІЗО та лікарні її чоловік втратив чотири кілограми.

«Зараз місця, де було вражено шкіру, темного кольору. Після крапельниць і прийому ліків сверблячка припинилася, тиск і температура прийшли в норму», — передала слова адвоката Зарема Хайредінова.

3 червня 2023 року Сейрана Хайредінова повернули з МОТБ-19 до СІЗО №1 міста Ростова-на-Дону.

«Хоча його лікар сказала, що вона лікуватиме Сейрана мінімум до кінця наступного тижня. Виходить, його не вилікували повністю та повернули назад до СІЗО», — додала дружина політв'язня.