Галина Павлівна Довгопола

Дата народження: 27. 03. 1955

Справа: Державна зрада

Дата арешту: 01. 11. 2019

Стаття КК РФ: ст. 275

Статус: Засуджена на 12 років (29 березня 2021 р.)

Установа: ФКУ Исправительная колония № 1 УФСИН России по Владимирской области. Владимирская область, Судогодский район, ул. Советская, 50 «а»

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Галина Павлівна Довгопола до арешту проживала в Севастополі, в селищі Кача. Є уродженкою Бахчисараю. Галина має власний дім, кімнати в якому здавала відпочивальникам у туристичний сезон.

18 травня 2014 року інтернет-видання «Гордон» опублікувало матеріал з інтерв'ю Галини Довгополої, в якому стверджувалося, що вона змусила доньку й онука переїхати на материкову частину України через побоювання за них. В інтерв'ю Галина критикує окупаційний режим і засуджує людей, які його підтримали, а також говорить про цькування, яких зазнали вона і її дочка через свою позицію.

Малюнок Галини Довгополої із Сімферопольського СІЗО
Малюнок Галини Довгополої із Сімферопольського СІЗО

Про кримінальне переслідування Галини Довгополої стало відомо 8 січня 2020 року, коли представники Кримської правозахисної групи ідентифікували жінку, затриману за підозрою у державній зраді (ст. 275 Кримінального Кодексу РФ) у листопаді 2019 р., як Галину Довгополу.

27 листопада 2019 року де-факто Ленінський районний суд Севастополя обрав стосовно Галини Довгополої запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Кримська пенсіонерка Довгопола отримала 12 років колонії нібито за  шпигунство - Голос Криму
Галина Довгопола

31 січня 2020 року стало відомо, що Галині пред'явлено звинувачення у державній зраді (ст. 275 Кримінального Кодексу РФ). Санкція статті передбачає безальтернативне покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 20 років.

За версією слідства, Довгопола співпрацювала з Головним управлінням розвідки України й збирала «інформацію про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, яка розкриває терміни дії позивних, частот, ключів та індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних, таблиць чергового радиста й таблиць телефонних, телеграфних, радіо- і флажних позивних у мирний час — тобто, інформацію, яка є державною таємницею».

Процес у справі Довгополої відбувся впродовж чотирьох засідань. 24 березня 2020 року суддя Севастопольського міського суду Ігор Кожевніков визнав її винною й засудив до 12 років ув’язнення в колонії загального режиму й року обмеження волі. На початку вересня Довгополу етапували з Криму до Краснодарського краю.

«24 березня 2020 р. мені намагалися зламати три середніх пальці на правій руці. У мене міцні кістки й ніколи жодних переломів не було, але здуття, посиніння й дикий біль мені забезпечили тижні на два. Це був день вироку першого суду. Чи це збіг, чи це було заплановано, але цього дня конвоїри поводилися зі мною гірше, ніж гестапо: мене кидали до машини й тягнули з машини, кричали матом. До трьох опухлих пальців додалися багряні синці на обох руках, а я сміялася їм в обличчя — 12 років тюрми!» — розповідь Галини Довгополої із Сімферопольського СІЗО.

Уся інформація про справу Довгополої — засекречена.

На початку вересня 2021 року Галину Довгополу етапували з Криму до Краснодарського краю РФ. Наразі незаконно засуджену кримчанку тримають у ВК-1 у Владимирській області РФ.