Федоров Олег Владимирович

Дата народження: 04. 10. 1970

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІ група

Дата арешту: 17. 02. 2021

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2

Статус: Засуджений на 13 років (9 липня 2022 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г.Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився в Таджикистані у місті Гафурові Ленінабадської області. Вступив до ПТУ №58 на спеціальність «слюсар КВП». Був призваний до армії, де служив до червня 1991 року. 

1992 року разом із матір'ю та бабусею переїхали до Росії, до міста Волгограда. Працював у Волгограді на залізниці слюсарем з ремонту рухомого складу. Одружений, має 2 дітей.

2001 року Олег переїхав до Криму, до міста Бахчисарай, де проживав аж до свого арешту. Незабаром дружина Олега прийняла іслам і вся родина почала жити, дотримуючись його канонів. Вбачаючи утиски й несправедливість стосовно свого народу, він ніколи не залишався осторонь. Активно відвідував обшуки, суди, підтримував та допомагав сім'ям політв'язнів.

Олег Федоров в машині перед засіданням Київського райсуду Сімферополя. Фото: «Кримська солідарність»

За 5 місяців до арешту Олег видав заміж молодшу дочку за сина свого сусіда політв'язня Ремзі Меметова. Молода сім'я залишилася без підтримки та піклування.

17 серпня у Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар мусульман у Сімферопольському, Бахчисарайському районах Криму та у Балаклавському, Нахімовському районах Севастополя. За підсумками слідчих заходів було затримано п'ятьох осіб включно з Олегом. 9 липня 2022 р. Олегу Федорову суд призначив 13 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, з них у в'язниці – 3,5 роки, обмеження після вибуття – 1 рік.