ЗАЯВА Коаліції “Україна. П’ята ранку” щодо ракетного обстрілу Російською Федерацією медичних закладів та цивільної інфраструктури
Поділитися:

ЗАЯВА

Коаліції “Україна. П’ята ранку” щодо ракетного обстрілу Російською Федерацією медичних закладів та цивільної інфраструктури України.

Вранці 8 липня Російська Федерація завдала низку чергових  ракетних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури України. Під атакою опинилися Київ, Дніпро, Кривий Ріг, Словʼянськ, Краматорськ. З території РФ було випущено близько 40 ракет різних типів. На жаль, частина з них досягла цілей, завдавши руйнувань житловим будинкам, об’єктам цивільної інфраструктури та дитячим лікарням.

За даними ДСНС України, станом на 19.00 в Києві загинуло 22 людини, ще 74 - отримали поранення. Загалом в Україні на цей час внаслідок ворожої атаки загинуло 33 людини, ще 140 поранено. На жаль, кількість жертв  зростає, адже рятувальні роботи ще тривають.Одним із об’єктів, в який поцілила армія РФ, стала  дитяча лікарня “ОХМАТДИТ” у Києві. Слідчі СБУ стверджують, що удар було здійснено ракетою Х-101.

“ОХМАТДИТ” - це багатопрофільний діагностично-лікувальний заклад у Києві, який надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу дітям з усієї України. Це найбільша спеціалізована дитяча лікарня країни, відома не лише в Україні, а й в Європі. Щороку тут проводять близько девʼяти тисяч операцій. З перших днів широкомасштабного вторгнення корпуси лікарні стали прихистком для пацієнтів і персоналу. Внаслідок російського удару заклад зазнав значних пошкоджень. Під завалами перебувають люди, точна кількість поранених і загиблих уточнюється. Загинуло щонайменше два медичних працівники закладу. Рятувальні роботи тривають.Також внаслідок ракетного удару пошкоджено акушерсько-гінекологічну клініку ISIDA в Києві. Клініка спеціалізуєються на лікуванні безпліддя, акушерстві, гінекології, мамології та педіатрії. Наразі відомо про сімох загиблих та трьох травмованих людей. Будівля частково зруйнована, триває розбір завалів та пошук людей.

‼️Атаки на медичніої заклади є воєнним злочином і грубим порушенням міжнародного гуманітарного права. Це також характерний прийом армії РФ, який регулярно використовувався під час війн в Чечні, Сирії. Збройна агресія проти України не є винятком. За два роки повномасштабної війни Росія пошкодила або зруйнувала в Україні 1736 медичних закладів. Одним з найвідоміших трагічних прикладів став обстріл пологового будинку в місті Маріуполь 9 березня 2022 року, внаслідок якого загинули та постраждали щонайменше 39 людей. Сьогодні із засудженням атаки Російської Федерації на дитячі лікарні вже виступили президенти Польщі, Чехії, Молдови, прем'єр-міністри Великої Британії, Естонії.

В свою чергу Україна ініціювала скликання позачергового засідання Ради безпеки ООН, в якій наразі головує РФ. Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження, кваліфікуючи обстріли лікарень як порушення законів та звичаїв війни.Проте і міжнародного осуду, і скликання засідання будь-яких договірних органів явно недостатньо, щоб зупинити нищення цивільної інфраструктури, в тому числі, медичних закладів України, та забезпечити відповідальність винних у цих нападах.

Тому ми закликаємо міжнародну спільноту:

⚡активізувати зусилля з вчасного надання Україні дієвих систем протиповітряної оборони у достатній кількості, а також іншої військової підтримки для ефективного захисту від російських атак та загалом реалізації Україною права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН;

⚡запровадити дієвіші секторальні санкції проти різних галузей економіки РФ, які забезпечують фінансову основу для ведення агресивної війни проти України;

⚡ запровадити санкції проти тих економічних суб'єктів з різних країн світу, які дозволяють державі-агресову обходити існуючі обмеження.Звертаємося до Міжнародного кримінального суду з проханням не обмежувати часові рамки розслідування щодо обстрілів критичної інфраструктури 9 березня 2023 року. Сьогоднішня жорстока атака свідчить про те, що РФ продовжує цілеспрямовано завдавати ударів по цивільним об’єктам. З огляду на нещодавні кадрові зміни у військовому керівництві РФ, наголошуємо на необхідності нових ордерів на арешт не лише військового командування, але й  вищого політичного керівництва РФ.

Закликаємо міжнародні організації, зокрема Комісію з розслідування ООН, належним чином задокументувати сьогоднішній злочинний обстріл цивільних об’єктів, включаючи  дитячу лікарню “ОХМАТДИТ” та клініку “ISIDA”. Закликаємо міжнародну спільноту, зокрема членів Core Group, створити механізм відповідальності з мандатом для притягнення до відповідальності всіх виконавців сьогоднішніх найтяжчих міжнародних злочинів. До таких злочинів належать злочин агресії, воєнні злочини та злочини проти людяності. Цей механізм має сприяти посиленню потенціалу національної правоохоронної системи для забезпечення якісного та ефективного правосуддя.

‼️Закликаємо уряд України вдосконалити в пріоритетному порядку національне законодавство для того, щоб забезпечити якісне розслідування дій військового та політичного керівництва РФ, які призвели до цієї чергової трагедії. Вважаємо, що ратифікація Римського статуту Міжнародного кримінального суду є нагальною потребою. Цей документ стане базовим для забезпечення невідворотності відповідальності за воєнні злочини.

8 липня 2024 року

Фото: Богдан Кутєпов, Українська правда

No items found.

Останні новини