Закон не охоплює всі групи осіб, які були незаконно ув’язнені внаслідок збройної агресії рф
Поділитися:

Нормами Закону "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" захищаються права цивільних, які повернулися з незаконного ув’язнення внаслідок збройної агресії проти України. 

Проте його редакція, яку було прийнято за місяць до повномасштабного вторгнення, не враховує сучасних реалій і обмежує категорії осіб, які можуть отримати соціальну підтримку від держави, залишаючи значну частину постраждалих від агресії рф без соціальної підтримки.

Факт встановлюється щодо осіб, які були позбавлені особистої свободи, починаючи з 20 лютого 2014 року. Якщо до початку повномасштабного вторгнення приблизна кількість цивільних заручників та ув’язнених з політичних мотивів становила декілька сотень осіб, то з початком повномасштабної збройної агресії кількість цивільних громадян України, які були позбавлені особистої свободи, суттєво зросла і становить близько двох десятків тисяч.

Щоб забезпечити всім цивільним, котрі пережили незаконне увʼязнення та їхнім рідним соціальної підтримки від держави, правознавці Об'єднанні родичів політв'язнів Кремля рекомендують Міністерство розвитку громад та територій України ініціювати внесення змін до ст. 2 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» в частині розширення сфери дії закону на всіх цивільних громадян України, які незаконно позбавлені особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

No items found.

Останні новини