За юридичного супроводу Об’єднання експолітв’язень Євген Панов подав до суду з приводу протиправної бездіяльності Мінреінтеграції
Поділитися:

За юридичного супроводу Об’єднання експолітв’язень Євген Панов подав до суду з приводу протиправної бездіяльності Мінреінтеграціі. Позов стосується невнесення інформації щодо Панова до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи, та ненадання йому виписки з цього реєстру.

Факт позбавлення особистої свободи Євгена Панова вважається встановленим без рішення Комісії, оскільки він був звільнений внаслідок обміну 7 вересня 2019 року. Інформація щодо незаконного ув’язнення Панова мала б бути внесена до вищезгаданого Єдиного реєстру.

Виписка з цього реєстру підтверджує факт полону та є необхідною для взаємодії з державними органами для отримання соціальних гарантій передбачених Законом «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей» У ній міститься інформація про строк позбавлення свободи та дату звільнення. Виписка необхідна для реалізації трудових прав, прав на пенсійне забезпечення, на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших соціальних сервісів.

Тож у грудні 2022 року Євген звернувся до Мінреінтеграції з проханням надати йому виписку з Реєстру, проте отримав відповідь, що Порядок належного внесення інформації в Єдиний реєстр та форма виписки з нього ще розробляється.

Форма виписки була затверджена Мінреінтеграції 15 лютого 2023 р. У квітні Євген Панов повторно звернувся до Міністерства, щоб все ж отримати її. Мінреінтеграції надало відповідь, що адміністратором Єдиного реєстру є ДП «Український національний центр розбудови миру», що належить до сфери управління Мінреінтеграції та виконує функції «Національного інформаційного бюро»(НІБ). Відтак, для отримання відповідної виписки Євген має звернутися до ДП «УНЦРМ», на яке покладені повноваження з надання виписок з Реєстру.

У червні Євген звернувся до ДП «УНЦРМ» із заявою про надання виписки, додавши до неї відповідь Мінреінтеграції щодо повноважень Центру. Йому відповіли, що надання виписки з Єдиного реєстру діяльністю Центру не передбачено.

Звернувшись з приводу порушення своїх прав до Секретаріату Уповноваженого з прав людини, Євген у вересні отримав черговий лист від Мінреінтеграції. В ньому ексбранцю повідомлялося, що інформація щодо Євгена буде внесена до Єдиного реєстру після відповідного оновлення нормативно-правових актів.

Отже, Мініреінтеграції є відповідальним за формування і ведення Єдиного реєстру згідно з постановою КМУ від 15 листопада 2022 р. № 1281. Форма виписки та Порядок внесення до реєстру вже затверджені, тож абсолютно незрозуміла причина чому Мінреінтеграції не знайшло можливості внести інформації щодо Євгена до ввіреного реєстру. Відхрещування міністерства від своїх прямих обов’язків привело до того, що Євген досі не може реалізувати свої законні трудові та соціальні права без виписки.

Невнесення інформації про Євгена у Єдиний реєстр та ненадання виписки з нього має ознаки протиправної бездіяльності Міністерства з питань реінтеграції.

No items found.

Останні новини