Обговорення ключових напрямків співпраці з «Norwegian Helsinki Committee»
Поділитися:

Документування воєнних злочинів — це не лише про пам’ять, це про справедливість і шанс на звільнення.

Під час зустрічі Голови Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля Ігоря Котелянця з Генеральною секретаркою Norwegian Helsinki Committee Беріт Ліндеман, керівницею проєкту Міною Скоуен та радником з комунікацій Лассе Томассеном обговорили ключові напрямки співпраці.

Зокрема — важливість документування злочинів проти людяності, збереження доказів у базах воєнних злочинів для майбутнього правосуддя та покарання винних.

Також говорили про верифікацію цивільних заручників — людей, про яких ми часто дізнаємось лише через свідків. Ці свідчення дозволяють встановити факти, особи, обставини й домагатися звільнення тих, хто досі залишається «невидимим» у російському полоні.

Норвезький Гельсинський комітет з початку війни у 2014-му році й з перших політично мотивованих справ, сфабрикованих РФ на громадян України, активно включився в боротьбу за звільнення людей. Зокрема, у листопаді 2023 року, Ліндеман публічно заявила про необхідність термінового звільнення громадянського журналіста, фігуранта другої Сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», Руслана Сулейманова з російської неволі. 

Щиро вдячні Norwegian Helsinki Committee за підтримку українських правозахисників у цій надважливій роботі.

No items found.

Останні новини