![](https://cdn.prod.website-files.com/6384b331759e4d35a96c7fae/646f5bdd36cfa53d23754129_%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8B%20%5B%D0%92%D0%BE%D1%81%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%5D-36.jpg)
Микола Шиптур повернувся в Україну! Зараз він знаходиться у рідному Івано-Франківську разом з сім’єю.
«Неможливо словами передати всі ці відчуття. Тільки вчора нарешті добрався додому. Зараз займаюся приємними домашніми клопотами, відновлюю потихеньку документи та готуюся до свого дня народження, що буде вже завтра», — поділився з Об’єднанням своїми емоціями експолітв’язень.
Близько 3:40 ночі 18 квітня Микола залишив РФ через грузинський кордон. На попутці Шиптур добрався до Тбілісі, де його зустрів друг. З пересадками в Єревані та Кишиневі Шиптур нарешті повернувся на Батьківщину після 9 років російської колонії.
«У Центрі мені казали, що додому я зможу потрапити тільки після закінчення війни, бо немає консульських зв’язків. Разом з тим Міграційна служба РФ стверджувала, що зовсім скоро відпустить мене, але точних термінів не вказувала. Ці розбіжності викликали в мені велику тривогу, але одного ранку все швидко та раптово вирішилося», — каже Микола.
Нагадаємо, Микола Шиптур був затриманий 9 березня 2014 року й увʼязнений за участь у проукраїнській акції з нагоди 200-річчя дня народження Т. Шевченка в Севастополі. Застосовуючи тортури Миколу змусили свідчити проти себе. 7 березня 2023 р. Микола був звільнений у зв’язку з закінченням строку позбавлення свободи та понад два місяці знаходився у Центрі тимчасового утримання іноземних громадян у Ростовській області.