Міграційна служба відмовила колишньому ув’язненому Андрію Захтею у тимчасовому документі для повернення в Україну
Поділитися:
Захтей вийшов на свободу після того, як відбув весь термін ув’язнення повністю — 18 лютого 2023 року. Оскільки він мав судовий припис про депортацію, його одразу ж затримали. Але відправити на підконтрольну частину України через бойові дії було неможливо, тому його примусово відвезли до Центру тимчасового утримання іноземних громадян у Ростовській області.

Про це повідомляє видання «Ґрати».

«У цьому Центрі умови навіть гірші, ніж у колонії суворого режиму, де він сидів. Передачі можна відправляти тільки 3 кг на тиждень, а воду Андрій п'є зі старого ржавого крана — не дозволяють передавати мініралку. Йому дають користуватися телефоном з 10 дня до 10 вечора, але зв'язок просто жахливий та інтернету майже немає», — дала коментар Об'єднанню дружина ексбранця, Оксана.

Захтей подав заяву до Міністерства реінтеграції із проханням видати йому тимчасовий документ для повернення в Україну. Такі документи видає міграційна служба, згідно з експериментальним проєктом, що впроваджується з листопада 2022 року.

Проєкт передбачає, що заява до міграційної служби про видачу тимчасового документа для українців, які опинилися за кордоном без паспортів, наприклад після насильницької евакуації до Росії, може подати родич або адвокат, або Міністерство реінтеграції. Міграційна служба звіряє дані з базами громадян і оформляє документ без участі та підпису самого прохача. Після цього документ треба якось передати йому.

У випадку Захтея міграційна служба відповіла відмовою, пославшись на те, що не змогла підтвердити всю інформацію щодо його ідентифікації з Єдиного державного демографічного реєстру. У міграційній службі при цьому повідомили, що заяву можна подати повторно після зміни причин, через які була відмова.

«Найголовніше зараз — витягти Андрія. Наш адвокат працює над тим, щоб інформацію з Реєстру підтвердили. Ми розуміємо, що ситуація складна, а ще більше ускладнюється тим, що у Андрія прострочений паспорт  — йому виповнилось 45 років вже в ув’язненні. Виїзд можливий лише через треті країни, тому ми звернулися до країн, що межують з РФ. Латвія, зокрема, зреагувала одразу, сказала, що проблем не буде. Білорусь спочатку «дала добро», але потім відмовила. Грузія донині відповіді не дала», — розповіла Оксана Об'єднанню.

Андрій Захтей після звільнення з колонії. Фото надане дружиною Захтея, Оксаною

Нагадаємо, Андрія Захтея затримали російські спецслужби у Криму у серпні 2016 року під час інциденту в районі Армянська. Тоді ФСБ заявила про проникнення на півострів української диверсійної групи, під час перестрілки з якою загинули двоє російських військових. Група, відстрілюючись, змогла втекти, і ФСБ затримала лише Захтея. А згодом, під час перетину адмінкордону з Херсонською областю, затримали Євгена Панова.

За версією російських спецслужб, Захтей, який займався у Криму приватним перевезенням, мав зустріти групу і забезпечити її переміщення по півострову. 5 серпня він нібито забрав зі схованки вибухівку, а вночі наступного дня мав зустріти диверсантів у районі селища Рисове. Там відбувся перший бій, під час якого загинув офіцер ФСБ Роман Камєнєв.

Захтей не міг брати участі в зіткненні, його захопили раніше, ще до зустрічі з групою. З усім тим, він визнав вину, підписав угоду зі слідством, але не назвав нікого з інших фігурантів справи. Згодом він заявив про жорстокі тортури, яких зазнав під час затримання і слідства.

16 лютого 2018 року Верховний суд Криму засудив Захтея до 6 з половиною років позбавлення волі, які він провів у колонії суворого режиму у Сімферополі.

No items found.

Останні новини