Просвітницька місія Об'єднання до запорізьких пунктів допомоги переселенцям
Поділитися:
Ми відправилися до Запоріжжя, щоб знайти свідків воєнних злочинів та задокументувати їхні покази, провести просвітницьку кампанію щодо соціального та правового захисту людей, що пережили полон та їхніх родичів. Участь в місії взяли спеціалісти з документування воєнних злочинів, юридичного та комунікаційного напрямів

Ми відвідали центри допомоги переселенцям, благодійні фонди, шелтери та хаби, де люди, що вимушено покинули свої домівки після окупації, отримують допомогу або тимчасово проживають. Ми також побували у місцях перебування людей з досвідом полону або родичів таких жертв знущань.

Наша організація розповіла координаторам центрів для переселенців, вимушеним переселенцям та представникам місцевої влади про новий закон про соціальний та правовий захист позбавлених особистої свободи внаслідок війни та їхніх родичів, та поширила інформаційні матеріали щодо його практичного застосування.

Над розробкою та просуванням цього закону протягом останніх 5 років працювала низка правозахисних ьорганізацій, зокрема і Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля. І нарешті цей закон запрацював, хоч поки що і не на повну силу.

Більшість мешканців Запорізькох області, що пережили полон, або їх рідні не знають про свої права та можливості отримання державної допомоги. Тому ми провели низку інформаційно-просвітницьких зустрічей з координаторами центрів для переселенців, отримувачами допомоги, представниками місцевої влади та юристами, які відтепер зможуть надавати професійні консультації щодо соціально-правової підтримки особам, що пережили полон. Ми також провели опитування постраждалих та свідків воєнних злочинів та задокументували їх покази.

Також в рамках поїздки ми популяризували телеграм-бот «ЕнергодарСОС», завдяки якому мешканці окупованих районів Запорізької області можуть фіксувати воєнні злочини росіян.

Також якщо ви або ваші рідні потребуєте юридичного супроводу / консультацій щодо отримання соціальної та правової допомоги від держави, оформлення пакета необхідних документів, дій у разі відмови державних органів у наданні відповідної допомоги тощо, звертайтеся на нашу лінію юридичної підтримки.

No items found.

Останні новини