Аналітичний моніторинговий звіт розроблений як експертна підтримка Кабінету Міністрів України та Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України у формуванні й реалізації плану заходів щодо забезпечення впровадження ефективних механізмів соціального та правового захисту осіб, що були незаконно ув’язнені внаслідок збройної агресії РФ, а також членам їх родин. Даний документ відповідає на запитання і роз’яснює природу системних проблем, пропонує рекомендації як органам державної влади, так і громадському сектору, а також членам родин ув’язнених, які стикаються з неможливістю реалізації своїх прав, передбачених досліджуваним Законом, і знаходяться у пошуках природи цих проблем для їх вирішення.


Додаток І. Порівняльна таблиця
Додаток ІІ. Листи-відповіді державних органів та установ

Скачати PDF

Інша аналітика

Дивитись усі
50 рекомендацій організаціям і установам
6.1.24

50 кроків назустріч цивільним заручникам. 50 рекомендацій організаціям і установам для ефективних змін

Ми розробили 50 рекомендацій для влади, щоб забезпечити комплексний захист цивільних в незаконному увʼязненні. ГО прагне, щоб викладені пропозиції змін стали предметом широких обговорень серед родин ув’язнених, представників державного та громадського сектору.
Лист на Державне бюро розслідувань про нові списки колаборантів
8.29.24

Листи з моніторинговим списком колаборантів на спеціальні служби

За моніторинговий період жовтень 2023- липень 2024 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля передало спецслужбам список із 445 людей, які, за даними наших моніторів, пішли на добровільну незаконну співпрацю з ворогом. Відомості фахівці ГО надіслали на адресу Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань