Хто ми

 

 

 

Ми, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, є неполітичним громадським рухом рідних політв’язнів Кремля, який бореться за їх звільнення в Україні та закордоном, до цього моменту добивається захисту їх прав і свобод, а також реабілітації та соціалізації після звільнення .

Наші стратегічні цілі:

* Полегшення життя політв’язнів в неволі;
* Забезпечення їх ефективного правового захисту;
* Утримання теми в пріоритеті в інформаційному полі;
* Проведення громадських дій для вирішення конкретних проблем, пов’язаних з життям та здоров’ям, захистом та звільненням політв’язнів;
* Підтримка сімей політв’язнів;
* Звільнення політв’язнів;
* Реабілітація та соціалізація політв’язнів після звільнення.

Серед наших задач – співробітництво з українською владою, міжнародними партнерами, неурядовими організаціями задля звільнення українських політв’язнів. Організація публічних та непублічних заходів з підтримки ув’язнених. Консолідована взаємодія в ініціюванні дій та активностей, спрямованих на захист прав ув’язнених.

Викрадення, виманювання, незаконні арешти українців стали системним злочином Російської Федерації та окупаційної влади Криму проти наших громадян. За гратами знаходяться вже більше 70 українців, чиї справи були сфабриковані за політичними мотивами. Це жертви агресивної політики керівництва Російської Федерації, яке продовжує незаконно позбавляти волі людей на своїй території, та захопленій території АР Крим, з політичних мотивів.

Ми переконані, що у питаннях впливу на владу та міжнародну спільноту для системної роботи по звільненню наших рідних – ми повинні діяти разом, єдиною силою, яку будуть чути, з якою будуть рахуватися і якій будуть звітувати.
Список заручників РФ, яких об’єднання вважає політичними в’язнями, формується\доповнюється\змінюється зважаючи на висновки авторитетних правозахисних організацій та ініціатив, як то Центр громадянських свобод (ініціатива LetMyPeopleGo), ПЦ «Меморіал», Кримська правозахисна група, Медійна ініціатива За права людини, Кримсос, Amnesty International Ukraine, а також офіційні списки політв’язнів, визнаних державою Україна.

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля проводить моніторинг ситуації з дотримання основоположних прав політв’язнів, співпрацює з урядовими і неурядовими організаціями задля відстоювання цих прав і боротьби за належні умови їх тимчасового незаконного перебування у російських в’язницях.

Розуміючи, що політичні заручники Кремля не можуть бути звільнені в ході справедливого правосуддя з огляду на його відсутність в державі Росія – ставимо собі за завдання шукати способи юридичної підтримки політичних справ ув’язнених українців.

Дії Об’єднання родичів політв’язнів Кремля завжди стосуватимуться всіх ув’язнених, включатимуть: підтримку та контроль державного механізму з визволення; комунікацію та кооперацію з громадськими організаціями та волонтерами, які зможуть допомагати у виконанні задач об’єднання.
Приєднатися до Об’єднання родичів політв’язнів Кремля можуть родичі ув’язнених в РФ або Криму українських політв’язнів.

Учасники об’єднання керуються наступними принципами:

– Узгодженого вироблення та реалізації стратегії захисту і підтримки політичних в’язнів Кремля;
– Пріоритету прийняття системних ініціатив та рішень, які є однаково корисними для всіх учасників спільноти;
– Відкритості, прозорості та чесності в прийнятті рішень і їх реалізації на користь всіх політичних в’язнів затвердженого списку.

Підтримати об’єднання можна:

* Надаючи, правову, юридичну, інформаційну, експертну та матеріальну допомогу;
* Беручи участь в заходах по розповсюдженню інформації про діяльність об’єднання, заходах тиску на владу України та Російської Федерації задля дій по звільненню політв’язнів;
* Беручи участь в моніторинговій роботі по збору та аналізу інформації стосовно справ політв’язні;
* Поширюючи актуальні дані про стан справ у переговорному процесі України з Російською Федерацією стосовно звільнення українських політв’язнів;
* Запрошуючи до партнерства та спільної роботи національні і міжнародні організації, якщо кінцеві цілі організацій є ідентичними.

Контакти об’єднання: e-mail: relativespp@gmail.com, телефон: +380731853811

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля