Громадськість просить президента забезпечити незалежну та безперешкодну роботу «департаменту війни»

До президента України Володимира Зеленського звернулися представники організацій громадянського суспільства й асоціацій. У власній заяві вони просять забезпечити незалежну та безперешкодну роботу, подальший розвиток Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту.

Викликане звернення тим, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова усунула свого заступника Гюндуза Мамедова та призначила на його місце Максима Якубовського, а наступного дня підпорядкувала цей відділ собі.

За словами підписантів, таке рішення «нівелює семирічну роботу організацій громадянського суспільства, міжнародної спільноти й самого Департаменту». А це є приводом для серйозних занепокоєнь щодо реального продовження юридичної протидії агресії РФ проти України.

Г. Мамедов був куратором Департаменту, створеного у жовтні 2019 р., і в Генеральній прокуратурі, і в Офісі Генерального прокурора. На думку підписантів, уперше з початку агресії РФ проти України на центральному рівні була налагоджена робота щодо виявлення, фіксації та координації розслідувань злочинів проти національної безпеки, що вчиняються у тимчасово окупованих Криму й Донбасі.

Ознайомитися із заявою можна за посиланням.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

13 − eight =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля