Еміль Курбедінов: стоїмо на захисті кримських політв’язнів

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

Незаконно ув’язненим у Криму й Росії особливо потрібні адвокати. Вони можуть відвідувати в’язнів, надавати їм допомогу, збирати та документувати матеріали. До таких належить Еміль Курбедінов — український правозахисник, один із провідних кримських адвокатів, які спеціалізуються на політичних справах, захисник політв’язнів, представник інтересів у судах окупованого Криму й Росії.

За словами Еміля, усі кримські політв’язні, яких захищають він та його колеги, з першого дня арешту наголошують на тому, що вони є громадянами України. І оскільки Росія є окупантом, то її державні органи мають застосовувати до в’язнів четверту Женевську конвенцію — «Про захист цивільного населення під час війни» (1949 р.). Йдеться про міжнародний договір, який закріплює у міжнародному праві норми щодо гуманного ставлення під час війни.

Також за словами Курбедінова, є величезна увага з боку консульства, Міністерства закордонних справ України. Консули відвідують судові засідання на території Ростова, у військових судах тощо. «Ми, звичайно, підтримуємо всі дії колег з посилення та гарантії прав, захисту політв’язнів і їх сімей. Нині колеги говорять про закон та про терміновість його прийняття. Адміністрація президента, Верховна Рада повинні почути те, про що ми говоримо й запустити відповідні механізми», — наголошує Еміль Курбедінов.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

two × 1 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля