Оксана Коляда: прийняття законопроєкту — перший крок до врегулювання усіх питань

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

В обговоренні законопроєкту взяла участь Оксана Коляда — українська військовослужбовиця, міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (2019-2020), полковник запасу, учасниця бойових дій.

Вона нагадала, що законопроєкт, презентований у 2019-му, не буде прийнятий так швидко, як би хотілося. Адже є низка неврегульованих питань. Наприкінці 2019-го Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб опікувалося лише політичними в’язнями, а українці, незаконно позбавлені волі внаслідок агресії Росії, були поза будь-якої нормуванням.

І постанови про 100000 грн для політв’язнів нині недостатньо. Адже вона стабілізує питання координації одного з відомств, яке відповідає за реалізацію політики щодо тимчасово окупованих територій та осіб, незаконно позбавлених волі.

Оксана Коляда відзначає, що законопроєкт вкрай необхідний для погодження питання виконання всіх зобов’язань абсолютно всіма відомствами. Бо постанова не дає можливості використовувати або закладати повною мірою бюджетні кошти різними відомствами. Тому, що Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров’я і Міністерство внутрішніх справ мають до даного законопроєкту зробити відповідною власну нормативно-правову базу — для повноцінного виконання самого законопроєкту.

«Прийняття законопроєкту на рівні Верховної Ради — перший крок до унормування та врегулювання усіх питань, — наголошує Оксана Коляда. — Дуже важливо, щоб це відбулося найближчим часом. Бо у вересні починається планування бюджету на наступний рік. І всім відомствам потрібно запланувати та закласти кошти на 2022-ий рік — щоб якісно виконувати, надавати всі послуги, передбачені цим законопроєктом.»

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

1 × five =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля