Катерина Єсипенко: прийняття закону про надання захисту політв’язням надасть ув’язненим упевненість і підтримку

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

Власну точку зору щодо законопроєкту висловила Катерина Єсипенко — дружина кримського журналіста «Радіо Свобода» Владислава Єсипенка. Її чоловіка затримано ФСБ у березні 2021-го під час знімання заходу — покладання квітів до пам’ятника поету Т.Г. Шевченку у Сімферополі. Владислава звинувачують у двох статтях Кримінального кодексу Російської Федерації: «шпигунство» й «незаконне зберігання, перевезення та саморобне виготовлення вибухових речовин».

«Наших рідних заарештували лише за те, що вони не побоялися висловити свою позицію, не відреклися від своїх переконань, не зрадили свою країну. Нині сотні наших співгромадян містяться у в’язницях Росії за надуманими звинуваченнями. Владислав у своїх сюжетах розповідав правду про Крим. Хто ще може показувати правдиву ситуацію? Тільки громадські активісти, правозахисники й журналісти, які повинні працювати напівлегально», — наголосила Катерина Єсипенко.

На її думку, важливо, аби політв’язні після звільнення не залишилися наодинці з соціальними, психологічними та іншими питаннями. Тож, прийняття даного закону надасть ув’язненим розуміння, що вони не кинуті своєю державою, а їх рідні не бігають по організаціях і по правозахисниках. Та важливою є допомога самим ув’язненим і рідним, які борються за його звільнення.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

2 + 11 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля