Ігор Котелянець: допомога політв’язням не надається належним чином

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

Голова «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» Ігор Котелянець відзначив, що нині щонайменше 105 українців утримуються на території Криму й Росії. З 2018 р. державою гарантовано можливість отримати одноразову допомогу у 100000 грн. Та це не є системною, комплексною допомогою.

Так, політв’язень Олександр Шумков вийшов на волю у грудні 2019-го й не може отримати 100000 грн, бо у постанові з’явилася вимога: надавати таку підтримку з вказівки СБУ та якщо звільнена особа міститься у його списках. До нього включені лише заручники по Донбасу. Об’єднання отримало відмову від СБУ у можливості ознайомитися зі списком.

Допомога у 100000 грн — не гарантована, адже міжвідомча комісія не має єдиного підходу для її призначення, а рішення можуть прийматися залежно від складу комісії. Крім того, така підтримка надається лише обміненим по списках.

«Законопроєкт презентований ще восени, але не внесений до Верховної Ради. У травні 2019-го відбулася зустріч з президентом Володимиром Зеленським, який пообіцяв, що законопроєкт буде внесений як президентський», — наголосив Ігор Котелянець.

То ж прийняття законопроєкту необхідно для підтримки політв’язнів і їх рідних. А також заради створення реєстру заручників та полонених, куди людина буде занесена один раз — соціальне ж забезпечення від держави отримуватиме постійно.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

18 − fifteen =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля