Петро Вигівський: від ув’язнення не застрахована жодна людина

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

Петро Вигівський — батько активного учасника Євромайдану й підприємця з Криму Валентина Вигівського, засудженого на 11 років за нібито шпигунство. Він нагадав, що Валентин знаходиться під вартою з 2014-го, а ув’язнений — 6 р. 9 міс., з них 4 р. 4 міс. — у ПКТ (приміщенні камерного типу) та ШІЗО (штрафному ізоляторі).

За словами батька, останні новини від Валентина — тільки загальні речі. Консул відвідував його понад місяць тому, а російська Громадська наглядова комісія із захисту прав людини в місцях примусового утримання (ОНК) — 5 днів тому. Політв’язень оголосив намір про безстрокове голодування, якщо не буде позитивних змін в утриманні його й інших ув’язнених.

Адміністрація в’язниці повідомила ОНК, що з 10 червня будуть змінені умови утримання Валентина: з ПКТ — на спеціальні (можливі телефонний дзвінок додому та довготривалі побачення, яких не було з січня 2016-го). За словами Петра Вигівського, політв’язень схуд, має сірий колір шкіри, багато хворобливих місць, нечасті прогулянки. І наголошує, що законопроєкт на підтримку ув’язнених необхідно приймати. Бо кількість політв’язнів збільшується. Від цього не застрахована жодна людина, навіть якщо про це не думає.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

14 + 1 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля