Олена Майбоженко: ми тягнемо увесь тягар на своїх плечах

31 травня під час пресконференції в інформагентстві «УНІАН» обговорювалася необхідність прийняття законопроєкту «Про соціальний і правовий захист осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України». Участь в обговоренні взяли колишні заручники ОРДЛО, політв’язні, родини нинішніх «в’язнів Кремля», адвокати та правозахисники.

Завітала на пресконференцію й Олена Майбоженко — донька цивільного заручника ОРДЛО Віталія Атаманчука, засудженого нібито за шпигунство. Вона нагадала, що у вересні 2018-го до їхнього дому приїхали бойовики, які забрали в полон її батька, матір та брата. Літні пенсіонери потрапили до катівень в ОРДЛО.

Її матір після звільнення транспортували разом з Міжнародним товариством «Червоного хреста» на територію України. Брат, на жаль, помер після перенесених тортур у полоні. А 70-тирічний батько Віталій Атаманчук три роки перебував у полоні: його катували, на нього фізично й психологічно тиснули в підвалах ОРДЛО. У березні він двічі отримав перелом ноги. Нині знаходиться в положенні лежачи у в’язничній лікарні.

Протягом трьох місяців за нього бореться держава. Але переговори зайшли в глухий кут. Після відеозвернення Олени Майбоженко до ТКГ був повністю відрізаний зв’язок між Віталієм Атаманчуком та його родиною. Усі спроби рідних передати політв’язню товари чи медикаменти сходять на нуль. Віталій може зв’язатися з близькими з Донецька й коротко повідомити, що йому потрібно.

Олена Майбоженко наголосила: «Ми залишилися без підтримки держави. Тягнемо увесь тягар на своїх плечах. Бо не можемо повернутися. Я наймаю житло та не маю можливості купити його. Всі наявні державні програми не підпадають під нас.». То ж вона звертається до президента за захистом, у першу чергу, цивільних заручників. У разі прийняття закон надає можливість полоненим і їх родинам бути захищеними.

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

16 − 6 =

©2021 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля